Ne visiems apsaugai nuo saulės būtina rinktis dermokosmetiką

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sveikatos specialistai sako, kad jeigu jūsų oda sveika, vasarą galite rinktis ir kosmetinę apsaugą nuo saulės, tačiau jei turite odos problemų ar ruošiatės kosmetologinėms procedūroms, priemonėmis nuo saulės pasidomėkite atidžiau.

Vaistininkė Vygrė Čiužaitė akcentuoja, kad žmonėms, kurių oda normali, ne per sausa, nėra tempimo pojūčio, galima rinktis kosmetinę apsaugą nuo saulės, nes jai taip pat yra taikomas efektyvumo testas.

„Ne be reikalo odos gydytojai pataria, kad turėtumėte savo apsaugos nuo saulės priemones, nes šeimoje vienam gali būti tinkamas ir įprastas kremas su SPF, tačiau jeigu kuris nors šeimos narys turi bent šiek tiek problematišką odą, ant odos tepamas produktas turėtų ne tik palaikyti drėgmės pusiausvyrą, bet ir padėti odai“, - sako „Eurovaistinės“ atstovė.

Dermokosmetika yra jungiamoji grandis tarp dermatologijos ir kosmetikos. Dermokosmetika atitinka ne tik kosmetikos gaminiams taikomus reikalavimus, bet ir medicinos produktams gaminti privalomus farmacinius reikalavimus, produktuose yra minimalus hipoalerginių veikliųjų medžiagų kiekis, ji skirta ne tik probleminei (riebi, sausa, jautri) bet ir ligotai odai (alergija, dermatitai, psoriazė). Oda gydoma medicininiais produktais, o jų veiksmingumą pagerina dermokosmetikos produktai.

„Sulaukiame klientų, kurie teiraujasi, kuo apsaugoti odą, jeigu žmogus po chemoterapijos seanso, ką daryti, jeigu sergama žvyneline, kuo tempti, jeigu buvo pašalinti apgamai. Visais šiais atvejais rekomenduojame tik vaistinėse esančius produktus, kurių sudėtis yra papildyta medžiagomis, kurios ir apsaugo, ir skatina gijimą. Kreipėsi jauna moteris po lazerinės rando šalinimo procedūros, kuri visuomet randą nuo saulės saugodavo po purškiamais pleistrais. Dabar randas apgijęs, todėl parinkome specialų kremą gyjantiems randams po dermatologinių procedūrų“, - pavyzdžiu dalinasi vaistininkė.

Saulės spinduliuotę sudaro skirtingo bangų ilgio spinduliai. Trumpieji arba ultravioletiniai spinduliai, regimoji šviesa ir infraraudonieji arba šiluminiai spinduliai. Pavojingiausia ir daugiausia žalos mūsų odai padaranti yra ultravioletinė spinduliuotė. Ja galime išskirti į UVB ir UVA spindulius. UVB yra pavojinga vidutinio ilgumo UV spinduliuotė, biologiškai aktyvi, atsakinga už nudegimą, odos senėjimą (raukšlių susidarymą) ir vaidina pagrindinį vaidmenį odos vėžio vystymuisi. UVA yra ilgesni UV spinduliai, mažiau intensyvūs. Oda yra prisitaikiusi sugerti daugiau šių spindulių, tačiau jie gali prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius; taip pat prasiskverbia pro stiklą ir debesis.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis dermokosmetiką nuo saulės:

SPF – apsaugos nuo saulės faktorius. Jis parodo, kiek pavojingų saulės spindulių yra sulaikoma. SPF15 blokuoja 93%, SPF30 - 97% , SPF50 - 98%. Iš vienos pusės žiūrint skirtumas nėra didelis, bet palyginus kitaip iš 100 fotonų SPF15 praleis 7, SPF30 – 3, SPF50 – 2. Tai parodo, kad SPF30 yra daugiau kaip dvigubai veiksmingesnis nei SPF15, o SPF50 beveik dvigubai veiksmingesnis nei SPF30.

Filtrai parodo kokią apsaugą suteikia produktas ir kam jis yra skirtas. UVA, UVB nurodo nuo kokios spinduliuotės saugos. Labai stiprūs mineraliniai filtrai padengiantys odą storu sluoksniu. Produktai skirti ypač riebiai odai. Su bronzantu skatinantys įdegį. Specialūs produktai skirti vaikams ir kūdikiams. Su pigmentais skirti odai po dermatologinių ar kosmetinių procedūrų.

Produkto tekstūra. Svarbu pasirinkti tinkamos tekstūros priemonę pagal savo odos tipą ir laukiamą efektą. Rinkitės aliejų, jei jūsų oda sausesnė ir norite tolygesnio įdegio. Pieneliai, emulsijos, losjonai ar fluidai yra ypač lengvos tekstūros pilnai ir lengvai įsigeria į odą, nepalieka lipnumo prie odos nekimba smėlis. Tokius produktus gali rinktis normalios ir riebios odos savininkai. Kremas tiks sausai odai, ji bus ir pamaitinta ir apsaugota. Dulksna puikus pasirinkimas skubantiems jos lengva tekstūra tolygiai padengia odą, nereikia įtrinti ir galima purkšti ant makiažo. Dulksnos buteliuką siūloma nešiotis rankinėje ir pasipurkšti kaskart prireikus.  

Reikėtų nepamiršti, kad apsauga nuo saulės yra naudojama kas dvi valandas ir pakartotinai po maudynių, o kuo druskingesnis vanduo, tuo greičiau yra suardoma apsauga.