Angle down Atgal

Naujuosius metus Marijampolėje apkartino tragiška avarija

Lietuva trankiai ir linksmai išlydėjo Geltonojo Šuns metus ir pasitiko 2019-uosius Geltonosios Žemės Kiaulės metus. Tačiau šventinę naktį neišvengta ir nelaimingų atsitikimų, ir itin skaudžių nelaimių. Marijampolę sukrėtė tragiška avarija, kurioje žuvo net trys šeimos nariai.

Apie senųjų metų palydėtuves ir Naujųjų sutiktuves pasakoja medikai, policininkai, ugniagesiai. Darbo šventinę naktį nestokojo visos tarnybos.

Pirmasis 2019-ųjų kūdikis – sausio 1-ąją

Pirmasis šiais metais kūdikis Marijampolės apskrities ligoninėje gimė sausio 1-ąją,18.15 val. Jovita ir Raimundas Urbonavičiai iš Naujienos kaimo, Liudvinavo seniūnijos, susilaukė dukros, kurią pavadino Nikole. Mergaitė svėrė 3 kilogramus ir 390 gramų, ūgis – 50 cm. Ji pirmas vaikas šeimoje.

Tą pačią dieną, 23.54 val. Milda ir Tadas Račiai iš Marijampolės susilaukė sūnaus Eigirdo. Berniuko svoris 3760 g, ūgis 53 cm. Šeimoje dar auga 2,7 m. sūnus Ervinas.

Iš viso praėjusiais metais Marijampolės ligoninėje gimė 370 vaikučių, 51 mažiau negu 2017 metais.

Greitosios pagalbos paslaugų reikėjo daugiausia neblaiviems

Kaip „Suvalkiečiui“ sakė Marijampolės greitosios pagalbos stoties administratorė Dalė Besasparienė, Marijampolėje medikams budėjimai per šių naujųjų sutiktuves buvo itin sunkūs. Felčerės neatsigavę ligi šiol, ypač tos, kurioms teko vykti į tragišką avariją.

Per dvi šventines dienas greitosios pagalbos medikai gavo daugiau kaip 120 iškvietimų. Pacientai medikų šaukėsi dėl įvairių ligų: sutriko širdies veikla, kraujotaka, pakilo kraujospūdis, labiau ėmė skaudėti sumuštą kelį ar žandikaulį. „Tiesiog kai kurie pacientai piktnaudžiauja, kviesdami greitąją pagalbą profilaktinių pasitikrinimų tikslais. Tą turėtų daryti jų šeimos gydytojai. Greitoji pagalba daug reikalingesnė ekstra atvejams, kuomet žmogaus gyvybei gresia pavojus“, sakė D. Besasparienė. Tragiška avarija, iškvietimai dėl muštynių, įvairūs susirgimai, psichikos sutrikimai, daug neblaivių asmenų – tokie buvo greitosios pagalbos medikų darbai per šventes. Kelis pacientus teko gabenti į Kauno klinikas. Anot administratorės, iš gruodžio 31-osios į 1-ąją buvo gauta apie 60 iškvietimų. Ne ką mažiau greitoji pagalba kviesta ir sausio 1-ąją, nuo 7 val. ryto iki sausio 2 dienos.

Marijampolės ligoninės Priėmimo skyriuje gruodžio 31 d. – sausio 1 d. para buvo taip pat sunki. Iš viso kreipėsi 154 suaugusieji ir vaikai, iš jų 63 – paguldyti (vienam peiliu buvo pradurtas pilvas). Į Suaugusiųjų priėmimo skyrių atvežti 3 žmonės po avarijos, vienas iš jų mirė, 2 paguldyti į Reanimacijos skyrių, iš kur išvežti į Kauno klinikas. Dauguma pacientų buvo neblaivūs. Susižalojimų pirotechnika nepasitaikė.

Į Vaikų priėmimo skyrių kreipėsi 40 pacientų. Vaikų ligų skyriuje paguldyta 12 ligonių. Dominavo karščiuojantys, dūstantys pacientai su astmos paūmėjimais, išbėrimais (vėjaraupiai).

Didelių gaisrų nebuvo

Pareigūnų duomenimis, dėl neatsargaus elgesio su pirotechnika per Naujųjų sutiktuves šalyje nukentėjo dvylika asmenų. Po keletą iškvietimų dėl petardų sukeltų traumų sulaukė Kauno rajono, Alytaus, Kėdainių, Vilkaviškio, Tauragės medikai. Neatsargiai leisdami petardas rankas susižalojo nepilnamečiai, vienai merginai petarda pataikė į veidą ir apdegino.

Pasak Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovo Ryčio Masio, Marijampolėje ir savivaldybės teritorijoje šventinė naktis dėl gaisrų, fejerverkų buvo tikrai rami. „Galėtų ir metai būti tokie, kokios buvo jų sutiktuvės, išskyrus tą skaudžią avariją, kuomet gelbėtojams iš sumaitoto automobilio teko vaduoti penkis žmones“, – sakė R. Masys.

Pasak jo, susižalojusių petardomis ar kitomis pirotechnikos priemonėmis neįregistruota, nekilo ir didelių gaisrų. Marijampolės savivaldybėje gauti du iškvietimai, Kazlų Rūdoje ir Vilkaviškio rajone – po vieną, Šakių r. savivaldybėje – du. Marijampolėje po vidurnakčio ugniagesiai skubėjo į Mokolų gatvę. Buvo pranešta, kad dega 38 numeriu pažymėtas negyvenamasis namas. Ugniagesiai prie ūkinio pastato rado išmestus ir uždegtus skudurus. Dar po poros valandų gelbėtojai skubėjo į avariją Šermukšnių gatvėje vaduoti prispaustų žmonių. Kazlų Rūdoje pagalbos paprašė policija. Gelbėtojai atidarė buto duris, nes pro langą matėsi ant grindų gulintis žmogus. Kybartuose liepsnojo konteineris. Beje, Lietuvoje gaisrininkai naujametę naktį gesinti degančių konteinerių ir šiukšliadėžių vyko 30 kartų.

Sustiprintas policijos patruliavimas

Pasak Marijampolės apskr. vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Raimundo Antanavičiaus, nuo praėjusių metų 31 dienos 18 valandos iki sausio 1-osios 6 val. Marijampolės savivaldybėje įregistruoti 34 pranešimai apie įvykius. „Tai maždaug penkiolika įvykių daugiau nei registruojame įprastomis dienomis, tačiau per Kalėdų dienas ir pernai per Naujuosius buvo panašiai – registruoti 35 įvykiai. Tad išvada – nieko išskirtinio neįvyko, išskyrus tą skaudžią avariją“, – sakė Reagavimo skyriaus viršininkas. Daugiausia registruota pranešimų dėl konfliktų ir viešosios tvarkos pažeidimų – 17. R. Antanavičiaus teigimu, dažniausiai šiuos konfliktus pareigūnai išspręsdavo vietoje profilaktiniais pokalbiais, nes pažeidimo ar nusikalstamos veikos sudėties nebūdavo: tai kažkoks girtas nepageidaujamas asmuo neišeina, tai sugėrovai tarpusavyje susiginčija. Beveik visi pranešimai dėl konfliktų gauti iš gyventojų butų. Žmonės šventė, gėrė ir pykosi.

Anot viršininko, dėl viešosios tvarkos pažeidimų protokolų surašyta nebuvo niekam. Pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl smurto viešoje vietoje. Iš viso šventiniu laikotarpiu Marijampolės savivaldybėje pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Į areštinę Naujųjų metų naktį uždarytas vienas asmuo (eismo įvykio kaltininkas). Du pranešimai buvo gauti dėl vaikų nepriežiūros, bet jie nepasitvirtino.

Sausio 1-osios dieną Marijampolės savivaldybėje nustatyti 2 neblaivūs vairuotojai (po vieną mieste ir kaimiškoje teritorijoje), girtumas - 0,57 ir 2,05 prom. alkoholio.

Reagavimo skyriaus viršininko teigimu, informacijos, kad Marijampolės savivaldybėje nuo pirotechnikos būtų nukentėję asmenys – negauta. Taip pat naujametę naktį nebuvo įregistruota pranešimų apie vagystes.

Šventinę naktį buvo sustiprintos policijos pajėgos. Galima sakyti, kad naujametiniu laikotarpiu jų patruliavo trečdaliu daugiau nei įprastai, o naujametę naktį nuo 22 val. iki 3 val. – du kartus daugiau“, – sakė R. Antanavičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite