Angle down Atgal

Naujuoju Šiaulių universiteto Tarybos pirmininku išrinktas Laisvūnas Bartkevičius

Liepos 4 d. vyko pirmasis naujai suformuotos Šiaulių universiteto Tarybos posėdis. Pagrindiniai susirinkimo akcentai – naujų tarybos narių įsipareigojimų pasirašymas ir Šiaulių universiteto Tarybos pirmininko rinkimai. Po uždaro balsavimo Šiaulių universiteto Tarybos pirmininku išrinktas finansų konsultantas Laisvūnas Bartkevičius. Tarybą kaip kolegialų valdymo organą sudaro 11 narių, tačiau darbą kol kas pradeda 10 asmenų. Dar vieno tarybos nario, verslo srities atstovo, rinkimai bus organizuojami artimiausiu metu.

Pagal Tarybos darbo reglamentą numatyta, kad į pirmininko pareigas pretenduoti gali nariai, kurie nėra Universiteto personalui priklausantys asmenys ar studentų paskirtas atstovas. Atsižvelgiant į tai galėjo būti keliamos šių asmenybių kandidatūros: Šiaulių m. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorės Astos Lesauskienės, finansų konsultanto Laisvūno Bartkevičiaus, Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorės Silvijos Baranauskienės, LR generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Gabrielės Petkuvienės. Pretenduoti į šią poziciją sutiko finansų konsultantas L. Bartkevičius ir uždaro balsavimo metu šis kandidatas išrinktas eiti Šiaulių universiteto Tarybos pirmininko pareigas.

Naujai išrinktas Šiaulių universiteto Tarybos pirmininkas L. Bartkevičius šias pareigas priima, kaip jam parodytą kitų tarybos narių pasitikėjimą ir didelę atsakomybę prieš Šiaulių universiteto bendruomenės narius: „Vertinu bendruomenės pasitikėjimą. Bet koks darbas man visų pirma ir yra darbas, o ne posto užėmimas – postas ne kažką duoda, o įpareigoja. Suprantu, jog aktualiausias šiuo metu yra universitetų jungimosi klausimas. Todėl dabar man svarbiausia yra susipažinti su realia esama situacija dėl jungimosi sąlygų. Noriu aptarti šį klausimą su bendruomene, Senatu, pačia Taryba, studentais, miesto valdžia. Noriu suvokti, kaip viskas vyksta, ko nori Šiaulių universiteto bendruomenė ir teisingai, vadovaujantis argumentais, o ne emocijomis, jai atstovauti. Šalia to pagrindinis mano darbo akcentas bus susipažinti su suinteresuotų ir prižiūrinčių institucijų darbu realizuojant susijungimo procesą. Kalbu apie Vyriausybę, Ministeriją, Seimą. Visa tai tam, kad būtų pasiekti šios aukštosios mokyklos tikslai. Esu tikras, kad Šiaurės Lietuvos regionui reikia stiprios aukštosios mokyklos ir Šiaulių universitetas gali tokia būti“.

Naujoji Šiaulių universiteto Tarybos sudėtis: finansų konsultantas Laisvūnas Bartkevičius – pirmininkas, Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, Šiaulių m. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, LR generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Petkuvienė (studentų deleguota narė), Studentų atstovybės prezidentė Aistė Žilevičiūtė (studentų deleguota narė), Edukologijos instituto prof. dr. Daiva Malinauskienė, prof. dr. Liuda Radzevičienė, doc. Birutė Janonienė, taip pat Regionų plėtros instituto prof. dr. Renata Macaitienė, doc. dr. Kristina Matuzevičiūtė.

Komunikacijos ir rinkodaros inf.

Zenono Ripinskio nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite