Angle down Atgal

Naujų partijų kūrimosi naujienos: populiariausi žodžiai „Lietuva“ ir „gerovė“

Artėjant Seimo rinkimams politikų žodyne, matyt, populiariausi žodžiai bus Lietuva ir gerovė.

Jie yra ir Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūno Vytauto Kamblevičiaus, šios frakcijos narių, filosofo Arvydo Juozaičio kuriamos naujos partijos pasirinktame pavadinime. Ji ketina pasivadinti politine partija – Santalka Lietuvos gerovei – „Lietuva yra čia“.

„Mūsų iniciatyvinė grupė aptarė, koks turėtų būti partijos pavadinimas. Įvairių versijų, variantų buvo daug. Kadangi frakcijos pavadinime yra žodžiai „Lietuvos gerovei“, nutarėme tai palikti ir partijos pavadinime, pasirinkome tokį kompleksišką, sakyčiau, pavadinimą. Frakcijos pavadinimo ir būsimos partijos pavadinimo nekopijavome nuo prezidento Gitano Nausėdos. Daug versijų esame sukūrę, pavyzdžiui, Lietuvos balsas, Tautos balsas ir kitokių. Tačiau labiausiai prigijo „Lietuvos gerovei“, – Eltai antradienį sakė V. Kamblevičius.

Pasak jo, galutinai pavadinimą ketinama patvirtinti gruodžio viduryje šaukiamame partijos steigiamajame suvažiavime.

Beje, Lietuvos centro partija į 2020 metų Seimo rinkimus ketina eiti su nauju pavadinimu „Centro partija - Gerovės Lietuva“.

„Kadangi Seimo narys Naglis Puteikis jau žinojo mūsų frakcijos pavadinimą, tai, man atrodo, kad jis, matyt, čia gudrauja ar nori sumaišyti kažką. Aš tiesiog nebežinau, kodėl jis taip padarė“, – svarstė V. Kamblevičius.

Jo teigimu, prie naujai kuriamos partijos prisijungs dalis „tvarkiečių“, Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai, A. Juozaičio santalkos „Lietuva yra čia“ atstovai ir kiti geros valios žmonės yra kviečiami prisidėti prie šitos politinės jėgos.

„Eidami į Seimo rinkimus tautai norime pasakyti, kad ateina nauja politinė jėga, kuri iš tikrųjų bandys ką nors ryškesnio padaryti Lietuvos žmonių gyvenime, kad Lietuvos žmonių gyvenimas pasikeistų radikaliai“, – sakė V. Kamblevičius.

V. Kamblevičius prognozuoja, kad naujoje partijoje bus per 2 tūkst. narių.

Kalbėdamas apie partijos „Tvarka ir teisingumas“ perspektyvas, V. Kamblevičius svarstė, kad ji gali suskilti į keturias dalis.

„Mūsų buvusi partija „Tvarka ir teisingumas“, mano supratimu, suskils į keturias dalis. Vieni nueis su frakcija „Lietuvos gerovei“, kiti nueis su Remigijumi Žemaitaičiu, kiti lauks sugrįžtant Rolando Pakso, o ketvirti, matyt, išeis iš partijos, pasitrauks iš politikos ir niekur nedalyvaus“, – svarstė V. Kamblevičius.

Trečiadienį Seime numatytoje spaudos konferencijoje apie Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ žingsnius „šiandieninės politikos verpetuose“ informuos frakcijos seniūnas V. Kamblevičius, visuomenininkas, diplomatas Arvydas Juozaitis, buvęs Seimo narys visuomenininkas Saulius Lapėnas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite