REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Spalio 25 d. 13:59

Naujų gydytojų siekis – daugiau galimybių pacientams

Šiauliai

Zitos Katkienės nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


104512

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nuo rugsėjo mėnesio pradžios pradėjo dirbti devyniolika naujų gydytojų. Dauguma jų – tik įgiję gydytojo rezidento diplomą, prisiekę Hipokrato priesaiką, tad ši ligoninė – jų pirmoji darbovietė, kurioje įgyjami pirmieji nelengvo darbo įgūdžiai, formuojasi ambicijos ir siekiai, keliami tikslai.

Jaunieji gydytojai kalbėjo ne tik apie sunkų mediko darbą, bet ir apie saugumo jausmą, kurį patiria jaunas specialistas, patekęs į draugišką ir motyvuojančią aplinką, kurioje puikios galimybės augti, tobulėti bei įgyvendinti pagrindinį siekį - suteikti kuo daugiau galimybių pacientams.

Galimybės motyvuoja ir skatina stengtis

Į naujai nuo spalio 1-osios dienos suformuotą Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių atvyko dirbti trys skubios medicinos gydytojai, pagal aukščiausius Europos standartus parengtų skubiosios medicinos specialistų laidos Lietuvoje atstovai.

Šie gydytojai pasirengę visą parą be kitų specialistų pagalbos atlikti visas gyvybę gelbstinčias procedūras, geba suteikti skubiąją medicinos pagalbą ir vaikams, ir suaugusiems. Jie įgijo chirurgijos, terapijos, traumatologijos, akušerijos, radiologinės diagnostikos kompetencijas, tad nereikia pacientų siųsti pas kelis specialistus. Pradėjus dirbti skubiosios medicinos gydytojams, daugelis sveikatos sutrikimų, dėl kurių kreipiamasi į ligoninės Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių, sprendžiamos operatyviau, trumpėja patekimo pas gydytoją laikas, tad daug patogiau ir pacientui.

Energingai darbą Skubiosios pagalbos- priėmimo skyriuje pradėjo Marius Ellikas, skubiosios medicinos gydytojas. Jaunam gydytojui patikėtos skubios pagalbos koordinatoriaus pareigos, suteikiančios daugiau galimybių išmėginti savo profesines galimybes. Pasak jauno specialisto, Respublikinė Šiaulių ligoninė turi visas galimybes tapti išties inovatyvia ir tai motyvuoja, skatina stengtis daryti viską gerai. „Mano tikslas – kurti tarptautinį bendradarbiavimą su kitų Europos šalių gydymo įstaigomis, į kurias turėtų galimybę nuvažiuoti ir pasimokyti ne tik gydytojai, bet ir slaugytojos“, - atskleidžia savo tikslus Marius Ellikas, įsitikinęs, kad ligoninės prestižas turi augti ir to žada siekti.

Skubiosios medicinos gydytojas Martynas Gedminas - ne tik Skubios pagalbos-priėmimo skyriaus gydytojas, bet ir ligoninės Vidaus kontrolės grupės vidaus medicininio audito auditorius. Jaunam gydytojui patikėtos atsakingas veiklos baras, suteiktas didžiulis pasitikėjimo garantas.

„Pagrindinis mano tikslas – augti, nes ligoninėje sudaromos puikios sąlygos kurti pokytį, naudojamasi modernia įranga, taikomi šiuolaikiškiausi gydymo metodai“, - sako jaunas specialistas, aktyviai vadovaujantis projektui „Auksinės minutės“, kuriuo siekiama kurti insulto kompetencijos centrą gydymo įstaigoje, aktyviai dalyvaujančioje insulto klasteryje.

Nedideliu krūviu drauge su kurso draugais skyriuje dirba ir skubios medicinos gydytojas Šarūnas Damalakas. Jaunas gydytojas nejaučia didelio skirtumo, dirbdamas Kaune ar Šiauliuose, nes sąlygos ir galimybės panašios. Džiaugiasi galimybe dirbti šiame skyriuje ir skubios medicinos gydytojas Andrius Pakštys, nes čia, pasak jauno specialisto, esančios galimybės skatina stengtis.

Ši galimybė sužavėjo ir rezidentūrą II chirurgijos skyriuje atlikusį Luką Jurkevičių, abdominalinės chirurgijos gydytoją, dirbantį ir priimamojo skubios chirurgijos kabinete. Po rezidentūros dar teko dirbti budėjimuose ir jaunas specialistas įsitikino, jog norėtų dirbti visu krūviu. „Geras kolektyvas, pakankamai ligonių, modernios, šiuolaikiškos operacinės, daug galimybių mokytis toliau“,- sako Lukas Jurkevičius.

Galimybės augti ir tobulėti

Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika labai džiaugiasi, kad pavyko pritraukti į Šiaulių ligoninės Onkologijos kliniką jauną gydytoją onkologą chemoterapeutą Aleksandrą Petrauską. Jaunas gydytojas mato, jog ligoninėje yra tokios pat galimybės gydyti išplitusį naviką ar pažengusią ligą kaip ir visoje šalyje, tad geresnių galimybių niekur nerastų. Labai smagu, kad A. Petrauskas puikiai įsiliejo į kolektyvą, kuris jau dabar mato ateities lyderį šioje klinikoje ir patikėjo dienos stacionaro koordinatoriaus funkcijas. Kitais metais Aleksandras planuoja studijuoti doktorantūroje ir jau gavo ligoninės vadovo palaiminimą.

Gydytojos radiologės Rasa Pevcevičienė ir Kristina Banionienė radiologinio tyrimo vaizdų įvertinimus ir aprašymus atlieka nuotoliniu būdu elektroninėmis priemonėmis, tad dirba ne tik Šiauliuose.

Agnę Gimžauskaitę, Ambulatorinės chirurgijos centro gydytoją kraujagyslių chirurgę, labiausiai džiugina palankus vadovybės požiūris į medikų iniciatyvas. „Kai žinai, kad viską, ko reikia ligonio tyrimui, gydymui, galėsi gauti, motyvuoja dirbti ir stengtis, jautiesi saugus“, - sako jauna gydytoja ir ragina jaunesniuosius kolegas, kurie dar nežino kokią gydymo įstaigą rinktis, vykti į Šiaulius, nes šioje ligoninėje jaunam specialistui yra visos galimybės augti ir tobulėti.

Kolega ir kurso draugas gydytojas kraujagyslių chirurgas Martynas Laukaitis į Ambulatorinės chirurgijos centrą atvyksta keletą kartų per mėnesį. Jaunas specialistas sako, jog ateityje gal ir pasirinktų galimybę dirbti vien Šiauliuose, bet dėl tos galimybės dar reikia pasistengti pačiam, nes jaučia, kad dar daug ko reikia pasimokyti iš vyresnių kolegų. „Mano misija – sukurti sistemą, kuri būtų saugi pacientui ir užtikrintų kokybišką sveikatos priežiūrą“, - sako pirmus savarankiško darbo žingsnius žengiantis gydytojas.

Galimybės dirbti patį įdomiausią darbą

Širdies ir kraujagyslių centro gydytoja kardiologė Dovilė Vaičiulienė džiaugiasi galimybe dirbti jai

įdomiausią klinikinį darbą, galimybe atlikti širdies echoskopinius tyrimus. Daugiausiai dirbti tenka stacionare Kardiologijos skyriuje, konsultuoja pacientus ir kardiologijos ambulatorijoje, kur atlieka širdies echoskopinius, perstemplinius tyrimus. „Ligoninėje turime galimybę taikyti naujausius metodus – taškelių žymėjimo ir 3D echokardiografiją, kuri dar visai neseniai buvo naudojama tik moksliniuose tyrimuose, bet šiandien jau vis dažniau pasitelkiami kasdieniniame darbe“, - sako jauna, bet jau daug išmokusi ir praktikoje žinias pritaikiusi specialistė, siekianti kuo geriau įvaldyti echokardiografijos tyrimus, ypač sudėtingąsias metodikas – perstemplinius tyrimus, taškelių žymėjimo ir 3D echokardiografiją. Jauną kardeologę žavi vyresniųjų kolegų darbai, ypač Širdies ir kraujagyslių centro vadovės dr. Noros Kupstytės-Krištaponės vizija kurti Šiaulių miestui ir jo gyventojams modernų kardiologijos centrą, kuriame ir planuoja dirbti drauge su sutuoktiniu gydytoju kardiologu Remigijumi Vaičiuliu.

Džiaugiasi galimybe dirbti Šiauliuose ir jauna gydytoja Arūnė Ramanauskienė. Moters ir vaiko klinikos Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus vaikų ligų gydytoja daugiausiai dėmesio skirs vaikams, sergantiems reumatinėmis ligomis. Iki šiol klinikose nedirbo vaikų reumatologas, tad vaikams ir jų tėveliams dėl diagnozės ar procedūrų tekdavo vykti į Vilnių ar Kauną. „Mano buvimas sutrumpins atstumą iki gydytojo, sumažins keliones dėl procedūros ar biologinių vaistų terapijos, trunkančios vos valandą“, - sako gydytoja Arūnė ir džiaugiasi galimybe dirbti įdomų darbą, naudotis didelėmis diagnostikos galimybėmis, visais reikiamais laboratoriniais tyrimais, vaizdiniais tyrimais – echoskopija, rentgenu, magnetiniu rezonansu, kompiuterine tomografija.

Neturi daug laiko kalbėti gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė Viktorija Tamošaitytė – skyriuje vaikų daug, gydytojų stinga, tad vos spėja suktis. „Pati specialybė kelianti įtampą, todėl labai svarbu draugiškas kolektyvas, malonus bendravimas, ko tikrai nestinga“, - sako V. Tamošaitytė, kasdien iš vyresnių kolegų pasisemianti patirties, supratimo. Šios gydytojos pasiryžimą vykti į Šiaulius (darbo vietą rinkosi dar iš Vilniaus ir Druskininkų) ligoninės vadovas vadina didele sėkme, nes skyrius laikėsi vos ant vienos gydytojos – vedėjos Silvijos Gauronskytės pečių ir bet kada galėjo nutraukti veiklą.

Gydytojas neurologas Raimundas Miškinis į Neurologijos skyrių atvyko dirbti jau turėdamas nemažą profesinę patirtį, įgytą dirbant Joniškio ligoninėje. Gydytojas sako, kad lyg ir sugrįžo į Šiaulių ligoninę, nes čia atliko rezidentūrą ir įsitikinęs, kad čia perspektyva daug geresnė, nes ir diagnostinė aparatūra daug modernesnė, laboratorija šiuolaikiška, daug konsultantų, su kuriais galima aptarti paciento gydymą, tad ir dirbti daug smagiau.

Labai trūkstamų neurologų komandą sustiprino Sandra Baužaitė, patenkinta Šiaulių ligoninės pasirinkimu bei gydytoja neurologė Erika Galvanauskaitė. Visus ketverius metus rezidentūrą Kauno klinikose atlikusi jauna gydytoja ypač vertina Šiaulių ligoninės privalumą, kai viskas šalia, kai pasiūlymai priimami greitai ir sprendimai nevilkinami. Sužinojusi, kad ligoninėje neatliekamas intrakranijinis galvos kraujotakos tyrimas, gydytoja entuziastingai ėmėsi jo ir gavo sutikimą. Juolab, kad yra ir aparatas, ir tyrimui reikalingas daviklis, ir, žinoma, poreikis, tik stinga personalo.

„Mano prioritetas buvo insulto gydymas, todėl labai džiugu, kad ir ligoninėje ši sritis taip pat prioritetinė, įgyvendinama insulto kompetencijos centro idėja. Ir tai nėra kelių žmonių užmojis – įsiklausoma į kiekvieno specialisto mintis, pasiūlymus, pastebėjimus“, - sako jauna gydytoja ir džiaugiasi, patekusi ne tik į profesionalų, bet ir draugišką kolektyvą. Jauną medikę nustebino ir vyresnių kolegų, net kitų skyrių vedėjų labai pagarbus ir draugiškas požiūris į pirmus savarankiško darbo žingsnius žengiantį kolegą, kuriam dar reikia ir patarimo, ir padrąsinančio žodžio.

Pasak ligoninės vadovo Remigijaus Mažeikos, gydytojų neurologų trūkumas buvo didžiulis, todėl galima tik padėkoti skyriaus vedėjai Siglai Ščeponavičiūtei ir visai komandai už kokybišką darbą, be kurio medikų kasdienybė neįsivaizduojama.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA