Angle down Atgal

Naujovės koronaviruso vakcinos kūrime: iššaukia imuninės sistemos reakciją, kai kam pasireiškia šalutiniai poveikiai

„Johnson and Johnson“ firmos vakcina nuo koronaviruso jau praėjo ankstyvuosius bandymus. Kas naujo vakcinos kūrime?

Kaip skelbia CNN, pirmieji bandymai su „Johnson and Johnson“ vakcina parodė, kad visų savanorių imuninė sistema sureagavo į skiepą. Tiesa, stiprių šalutinių poveikių nenustatyta. Po pirmosios dozės užfiksuoti tik keli nežymūs šalutiniai poveikiai.

Mokslininkai tikisi šį mėnesį atlikti daugiau vakcinos bandymų bei vėliau gauti JAV Maisto ir Vaistų kontrolės pritarimą tolimesniam naujos vakcinos platinimui.

Šios firmos vakciną išbandė jau apie 800 savanorių. Tyrimai rodo, kad skiepas sukuria antikūnius ir ląsteles reikalingas kovai prieš virusą.

Kol kas prie projekto dirbantys medikai dar neidentifikavo ar naujoji vakcina apsaugo žmones nuo pačios infekcijos plitimo, ar tik nuo sunkių komplikacijų. Manoma, kad trečioji bandymų fazė padės atsakyti į šį klausimą.

Tiesa, anksčiau atlikti „Johnson and Johnson“ vakcinos bandymai parodė, kad jau po pirmųjų vakcinos dozių organizme sukuriami reikiami koronaviruso antigenai.

Šiuo metu vakcinos kūrėjai sako, kad atsilieka nuo numatytų darbų grafiko. Esą procesą stabdo ir pati pandemija. Tikimasi, kad netrukus bus gauta daugiau žinių apie naująją vakciną, bei tai kaip ji veikia.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite