Angle down Atgal

Naujosios Zelandijos premjerei dėl COVID-19 protrūkio teko keisti asmeninius planus

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern (Džasinda Ardern) sekmadienį buvo priversta atšaukti savo pačios vestuves, nes dėl šalyje fiksuojamo koronaviruso omikron atmainos protrūkio griežtina COVID-19 apribojimus.

„Mano vestuvės neįvyks“, – pranešusi apie naujus apribojimus patvirtino premjerė. Tarp naujausių apribojimų yra ir apribojimas renginiuose dalyvauti ne daugiau kaip šimtui paskiepytų žmonių.

„Ką tik prisijungiau prie daugelio kitų zelandiečių, kurie turėjo tokių patirčių dėl pandemijos, ir atsiprašau visų, kurie pateko į tokį scenarijų“, – sakė Naujosios Zelandijos vyriausybės vadovė.

Nuo sekmadienio vidurdienio įvesti „raudonuosius“ apribojimus šalies valdžią privertė atvejis, kai devyni omikron atvejai buvo užregistruoti vienoje šeimoje, kuri keliavo tarp miestų į vestuves.

Naujojoje Zelandijoje viešajame transporte ir parduotuvėse vėl bus privalomos kaukės.

J. Ardern ir jos ilgametis partneris Clarke'as Gayfordas (Klarkas Geifordas) niekada neskelbė savo vestuvių datos, tačiau manyta, kad jas ketinta surengti kažkuriuo metu per ateinančias kelias savaites.

Naujieji apribojimai galios mažiausiai iki kito mėnesio pabaigos.

„Toks jau gyvenimas“, – atsakė premjerė, kai jos paklausė, kaip ji jaučiasi dėl to, jog naujoji tvarka privertė ją atšaukti vestuves.

„Niekuo nesiskiriu nuo tūkstančių kitų zelandiečių, kuriuos pandemija paveikė gerokai skaudžiau, o labiausiai nukentėjo tie, kurie negalėjo pasimatyti su sunkiai sergančiais artimaisiais. Tai tikrai nustelbia bet kokį liūdesį, kurį jaučiau aš“, – sakė ji.

Nuo pandemijos pradžios Naujojoje Zelandijoje užfiksuoti 15 104 koronaviruso atvejai ir 52 mirtys. Šalyje pilnai nuo koronaviruso paskiepyta apie 93 proc. vyresnių nei 12 metų gyventojų, o 52 proc. gyventojų jau yra gavę sustiprinančiąją trečiąją vakcinos dozę.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite