REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 16 d. 08:28

Naujos Trakų vizijos gali virsti ir tikrove

Vilnius

Vienas iš ekspozicijos darbų – taip galėtų atrodyti rekonstruotas rajono savivaldybės administracijos pastatas. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


103223

Visą rajono savivaldybės pastato antrąjį aukštą užėmė nauja espozicija, kurioje – drąsios, įdomios, veržlios ir naujos Trakų teritorijų ir pastatų vizijos. Jas pateikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto būsimieji architektai.

Praėjusiais mokslo metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultete kaip niekada dažnai skambėjo Trakų vardas. Fakulteto ketvirtakursiai kūrė, sprendė, analizavo Trakus. Rajono savivaldybės vyriausiojo architekto Povilo Montvilos pasiūlytas temas fakulteto akademinė bendruomenė pritaikė studijų programai, ir taip gimė spalvingos ir drąsios atskirų Trakų rajono savivaldybės teritorijų bei pastatų vizijos.

Studentai nebuvo įsprausti į sudėtingus ir painius saugomų teritorijų ir kultūros paveldo reglamentų rėmus, todėl kai kurios kūrybinės mintys gali ir lengvai šokiruoti. Eksponuojami darbai gali būti vertinami tiek kaip meno kūriniai, tiek kaip konkrečių statybų idėjų šaltinis. Matydami puikius studentų darbus, tikimės bendradarbiauti su VGTU Architektūros fakultetu ir ateityje. Su studentų darbais galite susipažinti Trakų savivaldybėje II aukšte.

Savo mintimis apie atliktus studentų darbus bei galimybę toliau bendradarbiauti pasidalijo VGTU Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros vedėja doc. dr. Dalia Dijokienė:

„Kultūros paveldo vietovėse visada susiduriame su dilema, kur dėti kablelį – „konservavimas negalimas vystymasis“. Gamta be žmogaus įsikišimo gyvuoja labai sėkmingai, tačiau žmogaus kūriniai – pastatai ir patys miestai, – be žmogaus priežiūros paprasčiausiai nyksta. Vadovaudamiesi tokia nuostata, mes ir išdrįstame su studentais imtis sudėtingų ir „pavojingų“ uždavinių, susijusių su kultūros paveldo teritorijomis.

Laiko tėkmėje gamtos duotybės ir žmogaus veiklos dėka Trakuose susiformavo unikalus urbanizuotas kraštovaizdis, bylojantis apie turtingą miesto istoriją. Tačiau šiame žmogaus ir gamtos meno kūrinyje yra ir koreguotinų fragmentų – abejotinos kokybės sovietmečio užstatymas, urbanistiškai ir architektūriškai neišreikštas įvažiavimas į miestą, neišnaudotos galimybės ir nesuformuota pėsčiųjų, dviračių judėjimo sistema, į kurią galėtų integruotis ir vandens transportas. Visus šiuos klausimas ir pabandėme panagrinėti bei pasiūlyti sprendimus Trakų miesto pietinio ir šiaurinio įvažiavimo teritorijoms.

Akademinės bendruomenės ir savivaldybių bendradarbiavimas yra naudingas abiem pusėms – studentai sprendžia gyvenimo realijų padiktuotas užduotis, o savivaldybės mainais gauna aktualių ar probleminių teritorijų architektūrines urbanistines galimybių studijas.“

Dėkojame VGTU Architektūros fakulteto studentams Editai Vilkelytei, Renatai Mickevičiūtei, Karolinai Kručelytei, Grėtei Jurėnaitei, Teodorui Ščepanovič, Jovanai Boškovič, Airei Žaunerovaitei, Veronikai Schafler, Faustinai Rūkšėnaitei, Andriui Vyteniui Kerui, Benui Vencevičiui bei jų dėstytojams Daliai Dijokienei, Raimundui Stupak, Sigitui Kuncevičiui, Gintautui Blažiūnui, Linui Naujokaičiui, Ladai Markejevaitei, Donaldui Trainauskui.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA