Angle down Atgal

Naujojoje Zelandijoje narai ieško likusių ugnikalnio išsiveržimo aukų

Naujojoje Zelandijoje narai šeštadienį tikrino jūrą prie Baltosios salos, ieškodami dviejų žmonių, dingusių prieš penkias dienas šioje saloje išsiveržus ugnikalniui.

Pasak policijos komisaro pavaduotojo Johno Timso (Džono Timso), narai vykdydami paiešką vandenyje, kur matomumas yra „nuo 0 iki 2 metrų“, susidūrė su „unikaliomis ir sunkiomis sąlygomis“.

Jie dirba rajone, kur anksčiau šią savaitę vandenyje buvo pastebėtas vienas lavonas.

Tuo tarpu šeštadienį patvirtinus dar vienos aukos mirtį, bendras ugnikalnio išsiveržimo aukų skaičius padidėjo iki 17.

Pirmadienį išsiveržus ugnikalniui Baltojoje saloje, kuris yra aktyviausias šalyje, dar dešimtys žmonių patyrė siaubingų nudegimų. Tuo metu saloje buvo 47 turistai ir gidai.

Pasak pareigūnų, naujo išsiveržimo metu saloje buvo 24 australai, devyni amerikiečiai, penki Naujosios Zelandijos piliečiai, keturi vokiečiai, du britai, du kinai ir vienas malaizietis. Daugelis jų buvo iš bendrovės „Royal Caribbean“ kruizinio laivo, kuris dviem dienomis anksčiau išplaukė iš Sidnėjaus.

27 sužeistieji tebegydomi ligoninėse Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje; 20-ies jų būklė kritinė.

Penktadienį iš Baltosios salos per rizikingą elitinių karių operaciją, kurioje dalyvavo du kariškių sraigtasparniai, buvo paimti šešių žuvusių žmonių palaikai.

Palaikų paėmimo operacija buvo atidėta kelioms dienoms dėl nuodingų dujų, toliau besiveržiančių iš ugnikalnio plyšių.

Naujosios Zelandijos policija šeštadienį oficialiai identifikavo pirmąją auką – 21 metų australę Krystal Browitt (Kristal Brovit), kuri su šeima atvyko atostogauti ir atšvęsti savo gimtadienio.

Jos sesuo ir tėvas gydomi ligoninėje, kur iš pradžių buvo komos būsenos; prie jų budi K. Browitt motina, kuri nebuvo išlipusi į Baltąją salą.

Baltosios salos ugnikalnį kasmet aplanko apie 10 tūkst. žmonių. Per kelis pastaruosius dešimtmečius jis buvo nekart išsiveržęs, pastarąjį kartą – 2016 metais.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite