Angle down Atgal

Naujojo Orleano link artėjantis uraganas „Ida“ gali būti stiprausias per 150 metų šioje valstijoje

JAV Naujojo Orleano link artėjantis uraganas „Ida“ sekmadienį sustiprėjo iki 4-os kategorijos - aukščiausios! Vėjo greitis siekia 209 km per val., pranešė Nacionalinis uraganų centras (NHC).

„Prognozuojama, kad greitas stiprėjimas tęsis maždaug artimiausias 12 valandų ir kad „Ida“ bus itin pavojingas didelis uraganas, kai šią popietę pasieks Luizianos pakrantę“, – sakoma NHC pranešime.

„Ida“ centras apie 280 km į pietryčius nutolęs nuo Houmos Luizianoje ir slenka šiaurės vakarų kryptimi 24 km per val. greičiu.

Iš petinės pakrantės skubantys pasitraukti gyventojai juda automobilų spūstyse. Liekantys ruošiasi galimai didžiausiausiai audrai, kokios šioje valstujoje nebuvo 150 metų: užkalinėja langus ir duris, tvirtina stogus.

Jau anksčiau "Ida" (dar būdama 3 kategorijos) smogė Kubos daliai, kur rovė medžius ir plėšė stogus, o Jamaikoje sukėlė stiprias liūtis. Apie žuvusius nepranešama.  

Audra sausumą pasieks tą pačią dieną, kai prieš 16 metų 3-os kategorijos uraganas „Katrina“ nusiaubė Luizianą ir Misisipę. Tuomet 2005 m. buvo užtvidyta 80 procentų  miesto, žuvo 1 800 žmonių.

Parengta pagal BNS ir užsieno spaudą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite