Angle down Atgal

Naujoje gamykloje Alytuje jau dirba beveik trečdalis planuotų darbuotojų

Pramonės parke Alytuje kartais sekamos liūdnos pasakos, kokią net su šimtatūkstantine miesto siūloma parama mėgino pateikti norimos paskolos negavę investuotojai iš Danijos. Laimei, čia kuriamos ir mažiau graudžios ar netgi sėkmės istorijos. Viena tokių – Fortų gatvėje. Čia, šalia kitų verslų Artojų ir kitose aplinkinėse gatvėse, iškilo nauja gamykla.

„Naujoje gamykloje Dzūkijos sostinėje bus gaminami greitai ruošiami produktai – daugiausia košės, makaronai indeliuose. Planuojama, kad apie 60% produkcijos bus gaminama Europos šalims“, - Alytausgidas.lt informavo „KG group“ atstovė Sandra Vičienė.

Europos sąjungos vėliava ir lietuviškoji trispalvė jau plevena prie gamyklos, ant jos gerai matomos ne tik naujoji gamykla Fortų gatvėje, tačiau ir už nepilno kilometro, Pramonės g. 25, esanti senoji „Kauno grūdų“ (buv. „Alytaus grūdų“) gamykla su derliaus supirkimo punktu, elevatoriumi ir firmine parduotuve bei Muiželėnuose (Alytaus r.) veikiantis Domantonių paukštynas.

„KG group“ veikla suskirstyta į 12-a autonomiškai veikiančių verslų, juose dirba beveik 3 tūkst. 900 darbuotojų. Naujoje gamykloje Alytuje jau dirba 76 darbuotojai ir tai sudaro beveik trečdalį iš 220, planuojamų priimti iki 2024 metų. Nors oficialus gamyklos atidarymas dar tik planuojamas, veikti Fortų gatvėje yra ką – baigiami įrenginėti mechanizmai, vyksta produktų receptūrų gryninimas, o mūsų portalo žinomis, bandomoji partija jau pasiekė Angliją.

Alytuje pagamintas greito ruošimo maistas, kaip ir anksčiau kitur gaminta produkcija, ateityje turėtų keliauti į Europą, taip pat į naujas rinkas (JAV ir Katarą), o gamybos Alytuje pajėgumai sieks 140 mln. vienetų indelių per metus. Greito ruošimo produktai „KG group“ portfelyje pastaruoju metu – viena perspektyviausių sričių, joje pajamos per 2018 m., lyginant su ankstesniais metais, išaugo beveik dukart (46%).

„KG group“ konsoliduotos pardavimų pajamos 2018-aisiais augo, pasiekė 523,7 mln. eurų. Lyginant su 2017 metais, pajamos augo 10,8%, investicijos – 12,3%, o per praėjusius metus įmonių grupė į gamybos plėtrą ir padalinių, įrangos atnaujinimą investavo 17,1 mln. eurų. Didžioji dalis investicijų kaip tik buvo skirta naujos greitai ruošiamų produktų gamyklos statyboms Alytuje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite