REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugpjūčio 29 d. 17:28

ŽŪM perkėlimo projektui vadovaujanti V. Zumerienė pateikė prašymą išeiti iš darbo

Vilnius

Edvard Blaževič / Alfa.lt nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


96849

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną projektui vadovaujanti Vitalija Zumerienė pateikė prašymą išeiti iš darbo. Jos teigimu, projektas yra politinis ir turi daugybę neapibrėžtumų. Tiesa, ji sako neatmetanti savo ketinimą persvarstyti, jei sulauktų pasiūlymų iš ministro.

„Esu pateikusi ministrui siūlymą nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu,“ – sakė V. Zumerienė.

„Aš, kaip projekto vadovė, kuri buvau nusamdyta konkrečiam projektui atlikti, konkretų tikslą pasiekti, šiandien nematau galimybių tęsti tokios savo veiklos, nes viešai išsakoma dabartinės vadovybės pozicija yra kitokia, prieštaraujanti projekto tikslui, nors Vyriausybė tikina, kad projekto tikslas nėra pasikeitęs,“ – tikino V. Zumerienė.

Ji sakė, kad yra pratusi dirbti su privataus verslo atstovais, kurių sėkme buvo suinteresuoti visi, o šis yra „labai politinis ir turintis daugybę neapibrėžtumų.“

V. Zumerienė sakė dar negavusi konkretaus atsakymo iš žemės ūkio ministro – jis prašė laiko pagalvoti.

„Šiek tiek kalbėjau vakar teikdama šitą siūlymą, pristačiau situaciją, truputį papasakojau apie darbo grupę, kurią sudarė pats ministras, apie jos keliamus tikslus, veiklas, apskritai pristačiau patį projektą, idėją. Bet jo sprendimo, ar jis sutinka (atleisti. – ELTA) šalių susitarimu, dar negavau. Jis paprašė laiko pagalvoti,“ – teigė V. Zumerienė.

Tiesa, ji sakė, kad svarstytų galimybę likti, jei sulauktų pasiūlymų.

„Jeigu man teiktų tam tikrus siūlymus, manau, kad svarstyčiau, bet nežinau, ar jie bus teikiami ir viskas priklausys nuo jų turinio,“ – akcentavo ji.

Eltai su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu ketvirtadienį nepavyko susisiekti.

ELTA primena, kad A. Palionis sudarė darbo grupę, kuri įvertins ŽŪM perkėlimo į Kauno miestą tikslingumą ir pagrįstumą. Ji išvadas žada pateikti rugsėjį.

Tikslas išnagrinėti ŽŪM perkėlimo į Kauną galimybes buvo numatytas Vyriausybės programoje. Ją norėta perkelti kartu su pavaldžiomis organizacijomis, tačiau, joms pasipriešinus, šios minties laikinai atsisakyta.

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę teigiamai įvertino žemės ūkio ministro siekį įvertinti į Kauną perkeliamos Žemės ūkio ministerijos naudą.

„Ministro A. Palionio pastangos įvertinti Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną naudą yra sveikintina pozicija. Išsivysčiusios valstybės, prieš pradėdamos vykdyti tokias reformas ir siekdamos priimti teisingus sprendimus, visada įvertina tiek projekto naudą, tiek jo trūkumus. Džiugu, kad Lietuva perima gerąją Vakarų šalių patirtį,“ – feisbuke rašė G. Nausėda.

Tuo metu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad tikslas perkelti ŽŪM į Kauną nepasikeitė. Seimo „valstiečių” frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis taip pat yra sakęs, kad A. Palionio reikštas prieštaravimas ministerijos perkėlimui į Kauną tėra subjektyvi nuomonė, o šio sprendimo ir ministerijos perkėlimo proceso niekas neatšauks.REDAKCIJA REKOMENDUOJA