REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Rugsėjo 7 d. 18:23

Zodiako ženklai pagal senovės graikų mitologiją: kuris dievas yra jūsų globėjas?

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


97764

Jeigu domitės astrologija, tikriausiai jau žinote pagrindines savo Zodiako ženklo savybes. Tačiau ar žinojote, kad su kiekvienu ženklu taip pat yra siejama tam tikra senovės graikų dievybė? Nenustebkite – Zodiako ženklai yra glaudžiai susiję su senąja mitologija ir kiekvienas jų reprezentuoja tam tikro

Avinas - Arėjas

Pirmąjį Zodiako ženklą Aviną valdo Marso planeta. Senovės graikai žavėjosi raudona šios planetos spalva ir priskyrė ją karo dievui Arėjui, Dzeuso ir Heros sūnui. Arėjas reprezentuoja vyrišką ugnies energiją ir tarpusavio konkurenciją. Nors Arėjas buvo dviejų galingiausių dievų senovės graikų mitologijoje sūnus, jis nesutarė nė su vienu iš savo tėvų. Vietoje to, jis pasižymėjo chaotišku, impulsyviu elgesiu ir nepamatuojama agresija. Šios charakterio savybės neretai priskiriamos ir po Avino ženklu gimusiems žmonėms – tai yra lyderiai, kuriems būtina protinė stimuliacija, kad šie galėtų jaustis laimingi ir patenkinti.

Jautis - Hestija

Jeigu jūsų Zodiako ženklas yra Jautis, tuomet jūs siejamas su Hestija, skaisčiąja namų židinio deive. Ji buvo atsakinga už duonos kepimą ir šeimos maisto ruošą. Hestija buvo pirmagimė titanų Krono ir Rėjos duktė. Jautis į Hestiją yra panašus savo būdo savybės: šio ženklo žmonės yra rūpestingi, atsidavę, kantrūs ir ištikimi – visaip kaip ir ši deivė, kuri dažnai vaizduojama kaip šydu prisidengusi moteris, laikanti žydinčią šakelę. Kaip ir šeimyninio gyvenimo bei namų židinio deivė, taip ir Jaučiai yra puikus gero draugo ir rūpestingo tėvo pavyzdys.

Dvyniai - Hermis

Dvynius valdo Merkurijaus planeta, kurios pavadinimas kildinimas iš dievų pasiuntinio Hermio. Jis taip pat buvo galvijų ir naminių paukščių, bendravimo ir kalbos, o taip pat rašymo dievas. Būtent todėl jis ir siejamas su komunikabiliais ir šnekiais Dvyniais. Be to, Hermis buvo ir asmeninis galingojo dievo Dzeuso pasiuntinys, o taip pat lydėdavo mirusiųjų sielas į anapusinį pasaulį. Dvyniai yra tokie pat sąmojingi, gudrūs ir žavingi kaip Hermis. Kita vertus, jie taip pat gali būti dviveidžiai, ir mėgsta teisti kitus.

Vėžys - Artemidė

Vėžys yra siejamas su viena labiausiai gerbiamų Olimpo deivių Artemide. Ji buvo mėnulio deivė (kaip žinia, Mėnulis yra Vėžio ženklą valdanti planeta), tačiau taip pat yra žinoma kaip medžioklės, laukinės gamtos, gimdymo, skaistybės ir jaunų mergelių globėja. Graikų mitologijoje Artemidė dažniausiai vaizduojama kaip jauna mergina su medžiokliniu lanku ir strėlėmis. Pasak mitų, ji buvo nekalta ir bijojo vyrų, todėl gyveno miškuose ir pasirodydavo tik naktį. Vėžio ženklo žmonės taip pat garsėja savo kuklumu, švelniu būdu ir stipriomis emocijomis.

Liūtas - Dzeusas

Liūtas – tai galingasis Dzeusas, stipriausias senovės graikų dievas. Jis buvo visų dievų karalius, o taip pat dangaus, oro, likimo, teisės ir tvarkos dievas. Dzeusas yra jauniasuias titanų Krono ir Rėjos sūnus, vedęs savo seserį, dangaus valdovę Herą. Jis buvo palaidumu garsėjęs ir nenuspėjamas dievas, ir nors pasižymėjo išmone, sąžiningumu ir gailesčiu kitiems, buvo lengvai įsižeidžiantis ir supykdomas. Šios charakterio savybės artimos ir Liūto ženklo žmonėms – jie yra išdidūs, kiek egocentriški ir arogantiški, tačiau taip pat ir išmintingi, dosnūs ir teisingi.

Mergelė - Demetra

Mergelė yra siejama su Demetra, žemdirbystės, javų ir duonos deive. Astrologijoje Mergelė vaizduojama kaip grūdus nešanti moteris, visaip kaip derliaus deivė Demetra. Demetra buvo titanų Krono ir Rėjos duktė ir viena gerbiamiausių Olimpo deivių. Jos vardas reiškia „motina Žemė“, ir ji buvo laikoma motiniška figūra ir žmonių globėja. Po Mergelės ženklu gimę žmonės, kaip ir deivė Demetra, yra darbštūs, protingi ir pasirengę padėti kitiems. Tačiau jie taip pat yra kritiški, o pro jų akis nepraslysta net ir menkiausia detalė.

Svarstyklės - Afroditė

Po Svarstyklių ženklu gimusius žmones valdo Veneros planeta, kuri yra siejama su meilės, malonumo, grožio ir gimimo deive Afrodite. Deivė Afroditė buvo vaizduojama kaip nuostabaus grožio moteris, kurią visur lydi sparnuotasis kūniškos meilės dievas Erosas. Kadangi buvo tikima, jog dėl Afroditės grožio gali kilti visuotinis karas, Dzeusas ištekino ją už Hefaisto, bjaurios išvaizdos ir deformuoto kalvių dievo. Vis dėlto, nepaisant šios santuokos, Afroditė turėjo daugybę mylimųjų tiek dievų, tiek mirtingųjų tarpe. Kaip ir meilės deivė, taip ir Svarstyklės pasižymi žavesiu, maloniu būdu, yra romantiškos ir elegantiškos. Tiesa, šio ženklo žmonės pasižymi ir šiokia tokia turštybe, kuri yra blogiausia jų savybė.

Skorpionas - Hadas

Skorpionas yra siejamas su mirusiųju globėju ir anapusinio pasaulio dievu Hadu. Skorpiono ženklas yra pats paslaptingiausias, galingiausias ir viliokšikiausias iš visų. Taip pat ir Hadas buvo žinomas kaip kerštingas ir paslaptingas dievas, ir toks pat neperprantamas kaip Skorpiono ženklo žmonės. Įdomu tai, kad jis buvo vienintelis dievas, kuris niekada neišdavė savo žmonos, pademonstruodamas visapusišką ištikimybę ir lojalumą – tvirčiausias Skorpiono savybes. Kaip ir Skorpionas, Hadas yra karšto būdo, patikimas, aistringas ir rūpestingas, tačiau ypatingai savininkiškas ir negailestingas tiems, kurie bando nuskriausti jo artimuosius.

Šaulys - Dionisas

Šaulys yra tiesiogiai siejamas su vyno, lėbavimo, augalų žydėjimo, švenčių ir beprotystės dievu Dionisu, kuris buvo Dzeuso ir mirtingos princesės sūnus. Dionisas paprastai vaizduojamas arba kaip jaunas, moteriškos išvaizdo ilgaplaukis vaikinas, arba kaip senas vyras su barzda. Visaip kaip šis dievas, taip ir Šauliai yra entuziastingi, optimistiški, protingi, linkę į apmąstymus, nuoširdūs, bet taip ir pasižymi beatodairiškumu bei nepasotinamu nuotykių troškimu. Šauliai yra vienas sąmojingiausių ir linksmiausių Zodiako ženklų, todėl paprastai turi galybę draugų.

Ožiaragis - Apolonas

Ožiaragis yra su dievu Apolonu siejamas Zodiako ženklas. Apolonas buvo muzikos, dainų, poezijos, pranašysčių, gydymo ir jaunuolių dievas, vaizduojamas kaip dailus jaunuolis su lauro šakele, lanku, strėlėmis ir lyra. Ožiaragiai taip pat yra nepaprastai talentingi, meniškos prigimties žmonės, kurie sunkiai dirba dėl savo gerovės ir daro viską, kad pasiektų savo tikslus ir išpildytų svajones. Jie yra populiarūs žmonės, mėgstantys leisti laiką su savo šeima ir draugais.

Vandenis - Prometėjas

Vandenis turi daug panašumų su titanu Prometėjumi – mąstymo ir išminties dievu, kuriam buvo duota svarbi užduotis: iš molio nulipdyti vyrą. Tačiau vieną dieną Prometėjas apgavo kitus dievus, ir jiems skirtą dievų maistą atidavę savo kūriniui. Dievų karalius Dzeusas nubaudė Prometėją įsakydamas jam sukurti Pandorą – pirmąją moterį, kuri turėjo atnešti nelaimę visiems vyrams. Na, o pats Prometėjas buvo pririštas ant Kaukazo kalno, kur metų metus jo kepenimis mito erelis, kol Heraklis pagaliau išvadavo prometėją iš šios agonijos. Prometėjo temperamentas iš tiesų atspindi Vandenį. Šio ženklo žmonės yra humanitarai, nebijantys pakovoti už žmonijos teises. Jie nebijo maištininkų ir apgavikų etiketės, ir yra visuomet pasirengę kovoti prieš valdžią ir laužyti taisykles.

Žuvys - Poseidonas

Žuvys yra siejamos su vienu stipriausiu Olimpo dievu Poseidonu. Jis buvo jūrų, žemės drebėjimu, potvynių, sausros ir žirgų globėjas. Kaip vandenų valdovas, Poseidonas yra jūreivių sergėtojas, tačiau jį garbindavo ir kaip vaisingumo dievą. Poseidonas pasižymėjo nuotaikų kaita ir nestabilumu, o šias savybes perėmė ir Žuvys. Po šiuo ženklu gimę žmonės yra labai jautrūs, intuityvūs ir ne itin gerai jaučiasi šalia kitų žmonių. Kai svajokles Žuvis kas supykdo, jos gali sunaikinti viską, kas stovi jų kelyje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA