REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas gero ekranuose?2023 m. Spalio 30 d. 21:06

Žiauriai baisiam Helovinui – 13 brutaliausių siaubo filmų, nuo kurių gali net supykinti

Lietuva

Stop kadras

Etaplius.LTŠaltinis: Etaplius


281313

Helovinas ir siaubo filmai yra neatsiejami vienas nuo kito. Daugelis šiuo niūriu laikotarpiu mėgsta žiūrėti klasikinius filmus, tokius kaip „Helovino“ trilogija ar „Naminių gyvūnėlių kapinės“. Tačiau mes siūlome pažvelgti į žiauriausių ir brutaliausių juostų tryliktuką. Šiuos filmus ne kiekvienas gali pažiūrėti iki galo.

13. „Paskutinis namas kairėje“ / „The Last House on the Left“ (1972)

IMDb įvertinimas: 5,9/10

Šis filmas išgarsėjo dėl prieštaringų išžaginimo ir smurto scenų. Filmo siužetas sukasi apie apie nusikaltėlių grupę, kuri terorizuoja dvi jaunas moteris. Čia nagrinėjamos brutalumo ir keršto temos, o dėl šokiruojančių smurto ir prievartos scenų filmas cenzūruotas ar net uždraustas daugelyje šalių.

12. „Spjaunu ant tavo kapo“ / „I Spit on Your Grave“ (1978)

IMDb įvertinimas: 5,6/10

Šiame filme gausu atvirų išžaginimo, psichologinio ir fizinio smurto scenų, nagrinėjamos brutalumo ir keršto temos. Kai kurios šio filmo scenos verčia pasijausti itin nepatogiai ir gali būti tikrai šokiruojančios.

11. „Zuikučio žaidimas“ / „The Bunny Game“ (2010)

MDb įvertinimas: 3,4/10

Šis filmas pasakoja apie prostitutę, kurią pagrobia sunkvežimio vairuotojas ir išveža į dykumą. Ten moteris patiria žiaurų smurtą ir kankinimus. Filme tyrinėjami tamsiausi žmogaus elgesio aspektai, o dėl šleikštulį keliančių scenų kai kuriose šalyse ši juosta yra uždrausta.

10. „Nekromantas“ / „Nekromantik“ (1987)

IMDb įvertinimas: 4,8/10

Gatves po nelaimingų atsitikimų valantis vyras į namus partempia lavoną. Sau ir savo žmonai seksualiai pasismaginti. Tačiau greitai jis pamato, kad jo žmonai daug maloniau leisti laiką su lavonu, o ne su savo gyvu vyru. Taip, šis filmas toks sukrečiantis, kaip ir galima įsivaizduoti. Silpno skrandžio žmonėms geriau jo nežiūrėti.

9. „Lankytojas Q“ / „Visitor Q“ (2001)

IMDb įvertinimas: 6,5/10

Ši japonų režisieriaus Takashi Miike juosta – tai tamsus ir siurrealistinis filmas, kuriame nagrinėjamos nerimą keliančios temos. Į iškrypėliškos šeimynėlės gyvenimą įžengęs paslaptingas nepažįstamasis atskleidžia tamsiausias jos puses. Šiame filme daug scenų, į kurias žvelgiant norisi tiesiog užsidengti akis.

8. „Juokingi žaidimai“ / „Funny games“ (1997)

7,5/10

Tai filmas apie du jaunuolius, kurie paima šeimą įkaitais ir kankina juos įvairiausiais sadistiškais būdais. Čia gausu žiaurių scenų, į kurias labai sunku žiūrėti, tačiau sunkiausia ištverti šį filmą psichologiškai.

7. „Antikristas“ / „Antichrist“ (2009)

IMDb įvertinimas: 6,5/10

Šiame filme gausu atviro seksualinio turinio ir nerimą keliančių vaizdų. Jame pasakojama apie porą, kuri išvyksta į namelį miške, kad susidorotų su savo sielvartu, bet papuola į tikrą beprotybę. Ši juosta buvo tituluota labiausiai šokiruojančiu 2009-ųjų metų filmu. Dėl to kai kas galėtų pasiginčyti, tačiau šis filmas tikrai privers pasijusti itin nepatogiai.

6. „Kruvinosios skerdynės Teksase“ / „The Texas Chain Saw Massacre“ (1974)

IMDb įvertinimas: 7,4/10

Tai jau klasika tapęs siaubo filmas, žinomas dėl šokiruojančių smurto scenų ir brutalumo. Draugų kompanija susiduria su kanibalų šeima ir yra tiesiogine to žodžio prasme išmėsinėjami gyvi. Į kai kurias scenas nepaprastai sunku žiūrėti.

5. „Žmogaus šimtakojis“ / „The Human Centipede“ (2009)

IMDb įvertinimas: 4,4/10

„Žmogaus šimtakojis“ pasižymi groteskiška koncepcija, kuomet išprotėjęs gydytojas chirurginiu būdu sujungia tris žmonės, susiūdamas jų burnas ir išanges. Taip „gimsta“ jos išsvajotas šimtakojis iš žmonių. Filme gausu sukrečiančių ir itin šlykščių scenų, žiūrovas stebi siaubingą aukų agoniją. Laimingos pabaigos šiame filme galite nelaukti. Nenuostabu, kad ši kontraversiška juosta kai kuriose šalyse yra uždrausta.

4. „Kankiniai“ / „Martyrs“ (2008)

IMDb įvertinimas: 7,0/10

Šis prancūzų siaubo filmas yra toks šiurpus dėl itin tikroviškų kankinimo ir smurto scenų. Veiksmas sukasi apie slaptą itin turtingų ir įtakingų žmonių organizaciją, kuri siekia įminti visatos paslaptis. Tai padaryti gali tik jauna moteris ar mergina, atsidūrusi būsenoje tarp gyvenimo ir mirties. Organizacijos nariai grobia moteris ir net mergaites ir kankina jas protu nesuvokiamais būdais, kad šios pasiektų tą ypatingą būseną tarp šio ir anapusinio pasaulio. Ar esate matę, kaip gyvam žmogui nudiriama visa oda? Šiame filme procesas toks tikroviškas, kad gali net supykinti.

3. „Kanibalų holokaustas“ / „Cannibal Holocaust“ (1980)

IMDb įvertinimas: 5,8/10

Tai italų siaubo filmas, kuriame rodomas atviras smurtas, žiaurus elgesys su gyvūnais ir seksualinis smurtas. Filme viskas vaizduojama taip realistiškai, kad dauguma šalių uždraudė rodyti šią juostą kino teatruose.

2. „Salo, arba 120 Sodomos dienų“ / „Salo, or the 120 Days of Sodom“ (1975)

IMDb įvertinimas: 5,8/10

Šis italų ir prancūzų filmas yra liūdnai pagarsėjęs dėl atvirų kankinimo, seksualinio smurto ir kitų itin žiaurių scenų. Antrojo pasaulinio karo metais Italijoje keturi fašistai libertinai surenka devynis paauglius berniukus ir mergaites ir 120 dienų kankina juos siaubingiausiais įmanomais būdais. Šį filmą itin sunku žiūrėti.

1. „Serbiškas filmas“ / „A Serbian Film“ (2010)

IMDb įvertinimas: 5,0/10

Šis serbų siaubo filmas garsėja itin šokiruojančiu turiniu. Dėl jame esančių smurto, prievartos, nekrofilijos ir vaikų seksualinio išnaudojimo scenų filmas buvo uždraustas keliolikoje skirtingų šalių. Jei prieš tai buvusius filmus žiūrėti sunku, tai nuo šio tiesiogine to žodžio prasme gali supykinti. Vaizdai tokie realistiški, kad ilgai nepaleidžia žiūrovo ir verčia svarstyti, kiek žemai moraliai gali smukti žmogus ir kiek mumyse slypi gyvuliškų instinktų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA