REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 11 d. 10:10

Žemės ūkio ministras: didesnių muitų taikymas ES mastu išspręstų rusiškų grūdų importo keliamas problemas

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


297753

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas abejoja, kad visos Europos Sąjungos (ES) šalys galėtų sutarti dėl rusiškų grūdų importo draudimo. Visgi, pasak jo, padidintų muitų užtektų, kad šie grūdai prarastų savo konkurencingumą ir nustotų veikti Europos rinką.

„Importo draudimui reikia vienbalsiškumo. Ir kai yra valstybės, kurios yra palankios Rusijai, to vienbalsiškumo nematytume“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė K. Navickas.

„Muito įvedimas sprendžia problemą, nes dėl kainos produkcija tampa nekonkurencinga Europos Sąjungos vidaus rinkoje“, – paaiškino jis.
Anot ministro, tokius padidintus tarifus būtų galima taikyti ir kitoms rusiškoms žemės ūkio prekėms. Jo teigimu, kelios ES šalys jau palaiko tokią idėją.

„Dabar telkiame šalis, kurios palaikytų mūsų idėją. Keletą palaikančiųjų turime. Ir netrukus, balandį, bus Europos Vadovų Tarybos posėdis. Ir norime, kad išvadoje plėstųsi produktų sąrašas, tą sakome Žemės ūkio taryboje, sakėme neformaliuose susitikimuose. Ir toliau dirbsime, kad produktų sąrašas išsiplėstų“, – komentavo ministras.

K. Navickas nemano, kad visiškas rusiškų grūdų importo draudimas į Baltijos šalis išspręstų tokios produkcijos keliamas problemas.
„Jeigu uždraudžiame mes, Latvija ir galbūt Estija, tai nekeičia, kad kitos šalys gali įvežti grūdus. Ir kai grūdai patenka į ES vidaus rinką, ta produkcija gali toliau laisvai keliauti per sąjungos šalis, – sakė jis.ELTA primena, kad Europos Komisija (EK) siūlo taikyti didesnius muitus rusiškų grūdų importui. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda ragina nesustoti ir įvesti tarifus taip pat kitiems žemės ūkio produktams iš minėtų šalių.

Anot komisijos pirmininkės Ursula von der Leyen, siekiama, kad Ukrainoje pavogti grūdai nebūtų padavinėjami ES. Rusiški grūdai neturi destabilizuoti ES rinkos, o Rusija neturi gauti naudos iš šių prekių eksporto, pažymėjo pirmininkė.

ES siekia, kad Rusija būtų „priversta atsisakyti“ pajamų, kurias ji naudoja finansuoti savo karą Ukrainoje, tuo tikslu nustatydama „pernelyg didelius tarifus“ grūdams ir kitoms į šalių bloką įvežamoms prekėms.

Kovo mėn. K. Navickas, kartu su Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Čekijos žemės ūkio ministrasi kreipėsi į EK, ragindami uždrausti grūdų importą iš Rusijos ir Baltarusijos į ES.REDAKCIJA REKOMENDUOJA