REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Lapkričio 20 d. 11:24

Pasienyje su Baltarusija du vyrai apgadino barjerą, bandė į Lietuvą įleisti 10 migrantų

Zarasai

VSAT nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT


283968

Pasienyje su Baltarusija, Puškų užkardoje, šeštadienį du vyrai apgadino fizinį barjerą, į Lietuvą bandė įleisti dešimt neteisėtų migrantų, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Anot tarnybos, šeštadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnai per stebėjimo sistemą fiksavo ties Zarasų rajonu iš Baltarusijos pusės prie sienos pribėgusius du asmenis.

Jie vilkėjo maskuojančius drabužius, veidus dengė kaukėmis. Prišokę prie Lietuvos pusėje, prie valstybės sienos, įrengto fizinio barjero, atsineštais įrankiais abu vyrai ėmė kirpti ant žemės patiestą koncertinos ritinį, vėliau – apsauginę tvorą.

Informacija iš Puškų užkardoje esančio stebėjimo centro buvo perduota arčiausiai patruliavusiems VSAT pareigūnams. Tuo metu vyrai pakvietė netoliese buvusius dešimt migrantų, o patys pabėgo atgal į Baltarusiją.

Pasak VSAT, pasirodžius pasieniečiams, vienas į Lietuvą įžengti spėjęs migrantas pabėgo atgal, kiti devyni nebuvo pralindę pro baltarusių sugadintą fizinį barjerą. Visi dešimt neteisėtų migrantų pasišalino į Baltarusiją.

Iš viso šiemet VSAT fiksavo 85 bandymus tyčia gadinti pasienyje su Baltarusija įrengtą fizinį barjerą. Pernai tokių atvejų buvo 467.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 2473 neteisėtiems migrantams.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista daugiau kaip 21,8 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, dėl jo Vakarai kaltina Minsko režimą. Tuomet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA