REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2019 m. Lapkričio 25 d. 13:02

Ypatingas apdovanojimas įteiktas Kėdainių karatė klubo įkūrėjui

Kaunas

Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


108100

Gediminui Tankevičiui – vienam garsiausių Lietuvos sporto medikui, medicinos mokslų daktarui, pasaulio kiokušin karatė vicečempionui ir Kėdainių kiokušin karatė klubo „Stoikas“ įkūrėjui Kiokušin karatė moksleivių taurės varžybose įteiktas garbingas ir ypatingas savivaldybės sidabro garbės ženklas „Už nuopelnus“. Kraštietis prieš 20 metų šį japonų kovos meno karatė stilių pradėjo propaguoti Kėdainiuose ir iki šiol subūrė ištikimą bei gausų karatistų būrį.

Juodojo diržo savininkas, gydytojas, mokslininkas ir treneris Kauno medicinos universitete baigė Medicinos fakultetą, vėliau Fizinės medicinos ir reabilitacijos bei sporto medicinos rezidentūrą. Yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų sporto medicinos gydytojas medicinos mokslų daktaras.

Sėkmingai nuo pat įkūrimo pradžios vadovauja sporto klubui „Stoikas“, kuris įsteigtas 1999 metais Kėdainiuose. Klubas vykdo veiklą ir Kaune. Iš viso treniruotes lanko daugiau kaip 200 įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusių. Kėdainiuose karatė meno moko Gedimino Tankevičiaus mokinys, vyriausiasis treneris Vaidas Rudelis.

Savo praktikoje Gediminas Tankevičius ieško sprendimų, iškylančių sporto medicinoje, žvelgdamas iš 4 svarbių pozicijų, kurias yra gerai įvaldęs: sportininko, trenerio, gydytojo ir mokslininko. Jam kiokušin karatė daugiau nei sportas, tai ir filosofija, stiprinanti dvasines ir fizines savybes.

2015 metais Šveicarijos, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) būstinės Lozanoje Gediminui Tankevičiui buvo iškilmingai įteiktas TOK sporto medicinos gydytojo diplomas. Šis diplomas vainikavo 2 metus trukusias sporto medicinos gydytojo programos neakivaizdines studijas, organizuojamas Tarptautinio olimpinio komiteto.

2001 metais Gediminas Tankevičius pelnė pasaulio kiokušin karatė vicečempiono titulą.

Darbo patirtis – 2016 metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse darbas su organizatorių medicinos komanda, Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje, Kauno „Žalgirio“ krepšininkų testavimas – parodo medicinos mokslų daktaro didelį atsidavimą darbui – žmonių sveikatos stiprinimui.

Kiokušin karatė moksleivių taurės varžybos yra organizuojamos Lietuvos karatė kiokušin federacijos. Kasmetdalyvaujadaugiau kaip 50 kiokušin karatė klubų iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Kuršėnų, Naujosios Akmenės, Ignalinos, Mažeikių, Pasvalio, Jonavos, Jurbarko, Alytaus, Rokiškio, Raseinių, Palangos, Kretingos, Telšių, Plungės, Kėdainių, Anykščių, Tauragės, Šiaulių, Marijampolės ir Utenos.

Japonijoje, kur kiokušin karatė stiliaus pradžia, yra daugiau kaip 4 000 000 narių. Per 12 mln. narių yra aktyviai įsitraukę net 140-iose šalyse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA