REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 26 d. 19:24

Vyriausybė uždarė oro erdvę rusų lėktuvams

Vilnius

A. Rutkausko nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


206421

Kremliui tęsiant karinius veiksmus Ukrainoje, Lietuvos Vyriausybė šeštadienį nusprendė uždaryti šalies oro erdvę Rusijos vežėjams.

Kaip posėdyje sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis, oro erdvė jiems yra uždaroma nuo vidurnakčio, numatant „tam tikras išimtis“.

„Jos susijusios su avariniu tūpimu, avarinių skrydžių atvejais, skrydžiais humanitariniais tikslais“, – teigė jis.

Apie atitinkamus sprendimus šeštadienį pranešė Latvija ir Estija.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, Latvijos vyriausybė šį sprendimą taip pat turėtų patvirtinti artimiausiu metu, tuo metu Estijoje tam pakanka ministro sprendimo.

„Šiek tiek pasikoordinavom, kad iniciatyvos nebūtų atskiros“, – sakė ministrė pirmininkė.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad reaguojant į Rusijos karą Ukrainoje stebima daug iniciatyvų, tačiau jos veiksmingos tik tuomet, „kai įgyvendinamos grupėje valstybių“.

„Vakar Briuselyje išsakiau labai aiškią poziciją, kad, prašau, visas iniciatyvas darykime drauge. Sprendimo priėmimo būdai yra skirtingi, kai kur reikia vyriausybės pritarimo, kai kur ministro nutarimas, laikas skiriasi, tad tą susiderinti yra geriau“, – kalbėjo ministras.

„Reikia nepamiršti teisinių dalykų, yra tarptautinės sutartys, dvišalės sutartys, jų įvertinimas“, – pridūrė jis.

Šimtatūkstantines pajėgas telkusi Rusija šią savaitę įsiveržė į Ukrainą, pradėdama plačią karinę operaciją visoje šalyje, pasiekdama ir sostinę Kijevą.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA