REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Rugpjūčio 30 d. 07:16

Vyriausybė spręs dėl Žalgirio klinikų reorganizacijos: siekiama prijungti prie Santaros klinikų

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus/ELTA nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


276624

Vyriausybė apsispręs dėl Vilniaus universiteto Žalgirio klinikų prijungimo prie Santaros klinikų.

Kaip teigiama teisės akto projekto pažymoje, Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimais nustatyta, kad Lietuvoje gali veikti po vieną universiteto ligoninę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Taip pat, nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos monoprofilinės sveikatos priežiūros įstaigos turi būti integruojamos į daugiaprofilines sveikatos priežiūros įstaigas.

„Tokia sveikatos priežiūros įstaiga kaip VU ligoninės Žalgirio klinika turi būti reorganizuota“, – teigiama projekto pažymoje.

Projektu siekiama, Žalgirio kliniką prijungti prie Santaros klinikų, kuriai pereitų visos Žalgirio klinikos teisės ir pareigos.

Šiuo metu Vilniuje yra dvi universiteto ligoninės statusą turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos – VU ligoninė Žalgirio klinika ir VU ligoninė Santaros klinikos.

Abi klinikos, turėdamos universiteto ligoninės statusą, kartu su valstybiniais universitetais vykdo medicinos studijų krypčių medicinos studijų programas bei medicinos ir sveikatos mokslų srities mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, tobulina sveikatos priežiūros specialistus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA