REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Balandžio 1 d. 13:38

Vyriausybė pritarė mokestinių permokų įskaitymo pakeitimams

Vilnius

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


123809

Vyriausybė trečiadienį pritarė Finansų ministerijos siūlymui supaprastinti mokesčių mokėtojų atsiskaitymą su valstybės ir Valstybinio socialinio draudimo (VSD) fondo ar Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetais (PSDF).

„Pagrindinis šių projektų tikslas yra supaprastinti mokesčių mokėtojų atsiskaitymą su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) ir „Sodra“ ir geriau užtikrinti už administracinius nusižengimus paskirtų baudų sumokėjimą”, – nuotoliniame Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Siūloma sudaryti galimybę VSD, PSD įmokų ir kitų mokesčių, administruojamų VMI, tarpusavio įskaitymui mokestinėms nepriemokoms ir skoloms padengti ir nustatyti mokesčių ir įmokų įskaitymo eiliškumą.

Pavyzdžiui, permokėtos mokesčių, administruojamų VMI ir Muitinės, sumos pirmiausia būtų įskaitomos kitų mokesčių, administruojamų atitinkamai VMI ir muitinės, nepriemokai padengti. VSD įmokų permokos suma pirmiausia būtų įskaitoma šių įmokų skolai arba PSD įmokų mokestinei nepriemokai padengti.

Siūloma mokesčių ir įmokų permokas, administruojamas Muitinės arba „Sodros“, naudoti nesumokėtoms už administracinius nusižengimus paskirtų baudų sumoms padengti ir atvirkščiai. Šiuo metu tik VMI administruojamų mokesčių permoka gali būti naudojama nesumokėtoms baudų sumoms padengti.

VMI duomenimis, įgyvendinti siūlymus bus reikalinga VMI informacinių sistemų plėtra, taip pat reikės įdiegti sąsajas tarp VMI ir „Sodros“ informacinių sistemų. Šiems darbams reikės apie 110 tūkst. eurų vienkartinių investicijų.

Projektų aiškinamajame rašte nurodoma, kad per mėnesį galėtų būti panaudojama apie 25–30 mln. eurų kitų mokesčių, administruojamų VMI, permokų VSD įmokų nepriemokoms padengti ir apie 1,5 mln. eurų VSD įmokų permokų kitų mokesčių, administruojamų VMI, nepriemokai padengti.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA