REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 29 d. 14:12

Vyriausybė priėmė galimybių paso tvarkos pokyčius: dokumentui gauti antikūnų testo nebeužteks

Vilnius

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


199114

Vyriausybė trečiadienį posėdyje apsisprendė pritarti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) inicijuotiems Galimybių paso tvarkos pakeitimams.

Šiuo metu Galimybių pasas išduodamas ir asmenims, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio (antikūnų) tyrimo rezultatą. Pakeitimais numatoma, kad pasiskiepiję asmenys Galimybių paso galiojimo su šiais testais pratęsti nebegalės.

„Omikron variantas yra labiausiai besiskiriantis nuo kitų iki šiol aptiktų. Galimai susijęs su vakcinų veiksmingumo sumažėjimu, ypač praėjus ilgesniam laiko tarpui po vakcinacijos. Tik trijų dozių vakcinavimo efektyvumą patvirtina moksliniai tyrimai ir stebėsena. Skiepytis stiprinamąja doze galima praėjus 3 mėnesiams po pasiskiepijimo pagal visą skiepijimo schemą. Būtent skiepijimą sustiprinančiąja doze akcentuoja ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, tad gyventojams turi būti sudaryti skiepytis, o ne atlikti serologinius antikūnų tyrimus po pilnos vakcinacijos schemos“,- rašoma VRM pateiktame dokumente.

Ši tvarka įsigalios sausio 10 dieną.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA