REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 26 d. 15:30

Vyksta Lazdijų sporto salės statyba: darbus apžiūrėję savivaldybės administracijos vadovai priekaištų rangovams neturi

Lazdijai

Etaplius.LTŠaltinis: Lazdijų rajono savivaldybė


257557

Lazdijuose nuo rugpjūčio pabaigos vyksta Lazdijų sporto centro statybos darbai. Lazdijų savivaldybės administracija ne kartą viešuose pranešimuose yra minėjusi, jog tai – prioritetinis pagal savo svarbą rajono gyventojams, o savivaldybei – pagal planuojamas investicijas pastatas.

Kaip statybas atliekančiai UAB „Infes“ sekasi šiuo metu? Kokie darbai vykdomi dabar ir kas planuojama artimiausiu metu? Kada lazdijiečiai galės pamatyti kylančias sienas, kitus konkrečius darbus? Siekiant išsiaiškinti svarbius sporto centro statybų klausimus, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Petrauskas šią savaitę į susitikimą statybos darbų vietoje pakvietė UAB „Infes“ statybos darbų vadovus ir rajono savivaldybės administracijos darbuotojus, atsakingus už Lazdijų sporto centro projekto vykdymą bei statybos darbų kontrolę. Tokie savivaldybės darbuotojų ir rangovo atstovų susitikimai, sakė administracijos vadovas, vyksta kiekvieną savaitę.

„Mūsų rajonui Lazdijų sporto centro statyba labai svarbi, sporto centro su nekantrumu laukia visi rajono gyventojai, o ypač – mokiniai, kur planuojamos neformaliojo ugdymo veiklos. Todėl norime žinoti, kaip sekasi statybininkams tilpti į suplanuotą laiką. Nors yra žiema, tačiau darbai nė dienai nebuvo nutrūkę. Oro sąlygos palankios, didesnių šalčių nebuvo. Statybvietėje, susipažinti su atliekamais darbais, periodiškai lankysiuosi ir aš, nes noriu, kad viskas vyktų pagal grafiką, kad darbų tęstinumas būtų užtikrintas ir iš anksto užkirstas kelias bet kokiems trikdžiams. O svarbiausia – apie Lazdijų sporto centro statybos darbų eigą norime informuoti rajono gyventojus, kuriuos dažnai pasiekia klaidinanti, gandais ir įvairiomis interpretacijomis apipinta informacija. Šio mūsų susitikimo su statybos darbų vadovais tikslas – pamatyti, išgirsti ir gyventojus informuoti apie tai, kiek jau yra padaryta, kas vykdoma šiuo metu ir kas bus vykdoma artimiausiu metu“,– sako rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Petrauskas.

UAB „Infes“ statybos projektų direktorius Edvinas Bogumilo informavo, kad pagal projektą naujojo sporto centro stabilumui užtikrinti reikia įrengti 719 polių 10-18 metrų gylyje. 225 poliai įrengti gręžimo būdu. Atlikus polių įrengimo darbus, bus ruošiami pagrindai galvenų betonavimui. Jau pradėti ir sklypo planiravimo darbai, perkelta iki pastato ėjusi vandentiekio trasa, aplink būsimą pastatą nutiesti inžineriniai tinklai. Taip pat atvežti ir du 90 kub. metrų talpos priešgaisriniai rezervuarai, kurie taip pat bus statomi, ant polių įrengiant atramos plokštę. Atvežtos naujojo sporto salės pastato sieninės plokštės bei stogo paklotas. Aptarimo metu statybos darbų vadovai prognozavo, kad jau birželio mėnesį naujajam Lazdijų sporto salės pastatui stogas gali būti uždengtas.

Susitikimo dalyviai apžiūrėjo šiuo metu atliekamus darbus lauke, taip pat – rekonstruojamas patalpas viduje, buvusiose Lazdijų rajono policijos komisariato patalpose, kur sparčiai vyksta pertvarų griovimo bei grindų ardymo darbai. Ir konstatavo: darbai vyksta sparčiai ir kokybiškai, didesnių pastabų rangovams savivaldybės administracija neturi.

Priminsime, kad vykdomo projekto „Viešosios įstaigos Lazdijų sporto centro sporto salės Lazdijuose, Lazdijos g. 5, rekonstravimas“ tikslas – prie pastato Lazdijos g. 5, Lazdijuose pastatyti priestatą ir įrengti tarptautinius standartus atitinkančią, įvairioms sporto šakoms pritaikytą sporto salę, patalpas treneriams bei VšĮ „Lazdijų sporto centras“ administracijai. Esamose patalpose – įrengti aerobikos salę, atnaujinti krepšinio salę, treniruoklių salę, šaudyklą, sportininkams pritaikytas persirengimo patalpas, sanitarinius mazgus, kineziterapijos salę, valgyklą, pirtį su nedideliu baseinu ir kitas sporto centro veiklai reikalingas patalpas. Taip pat – įrengti mašinų stovėjimo aikštelę, sutvarkyti aplinkos infrastruktūrą, įrengiant mažosios architektūros elementus – suoliukus ir kt.

Pagal techninį projektą, rangos darbai bus įgyvendinami 3 etapais: I etapas – naujos sporto salės statyba su įrengimu, II etapas – sporto salių ir kitų patalpų, kurias valdys Lazdijų sporto centras jau esančiame pastate įrengimas; III etapas – likusi pastato dalis, kur įsikūrę įvairios rajono įstaigos, fasado tvarkymas, šiltinimas, langų keitimas.

Projektas yra finansuojamas Valstybės investicijų programos ir Lazdijų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. |Šiuo metu jau atlikta darbų už 1,3 mln. Eur. Atliktos investicijos leis savivaldybės moksleiviams geriau ugdyti neformalųjį švietimą, sportuoti suaugusiems, Lazdijų sporto centras galės rengti tarptautines varžybas, sporto stovyklas.

„Šis daugiafunkcis sporto kompleksas skirtas ne tik rajono sporto bendruomenei. Kadangi jo patalpose dirba Lazdijų policijos komisariatas, Migracijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Viešoji įstaiga Lazdijų sporto centras, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos respublikos generalinė prokuratūra, Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, yra ypač svarbu užtikrinti šių įstaigų nepertraukiamą darbą ir pastato panaudojimą galimų ekstremalių situacijų ar karo atveju“ – sako savivaldybės administracijos vadovas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA