REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 17 d. 08:48

Vykdomi Antalieptės parko tvenkinių rekonstrukcijos darbai

Zarasai

Etaplius.LTŠaltinis: Zarasų rajono savivaldybė


256674

Zarasų rajono savivaldybė kartu su partneriais įgyvendina Intereg projektą LLI 476 „Vandens telkinių Latvijoje ir Lietuvoje ekologinių sąlygų pagerinimas“ (Save Past for the Future).

Šio projekto tikslas – padidinti organizacijų, dalyvaujančių istorinių parkų atkūrimo ir priežiūros veiklose, pajėgumus Šiaurės Rytų Lietuvos ir Latgalos regionuose pasitelkiant modernias ir plačiai apimančias teritorijų tvarkymo nuostatas, aprėpiančias istorines, gamtos ir biologinės įvairovės bei kaimiškojo kraštovaizdžio vertybes ir aspektus.

Viena šio projekto veiklų – išvalyti ir rekonstruoti Antalieptės vienuolyno parkų tvenkinius, įrengti pažintinius takelius.

Antalieptės vandens telkiniai buvo apleisti ir užteršti daugybę metų, todėl, dėl juose vykstančių eutrofikacijos procesų, kūdros, grioviai, šlaitai ir krantai apaugo vandens ir sumedėjusia augmenija, dėl ko buvo prarastos ne tik ekologinės vertybės, bet ir estetinis patrauklumas.

Tvarkant teritoriją, atsižvelgta į parko kraštovaizdžio ypatumus, pritaikymą biologinės įvairovės apsaugai bei vandens kokybės gerinimui. Sutvarkytoje parko teritorijoje numatyta įrengti pažintinius ugdymo takus su pritaikytomis interaktyviomis gamtos (lauko) mokyklų ugdymo programomis, kurių dėka mokiniai ir lankytojai įgis naujų žinių apie žaliąją infrastruktūrą, biologinę įvairovę, gamtos ir kultūros paveldą senuosiuose parkuose, jų priežiūros bei atkūrimo svarbą.

Planuojama Antalieptės parko sutvarkymo darbų pabaiga – 2023 m. sausio mėn.

Projekte dalyvauja Zarasų rajono savivaldybės administracija, VŠĮ „Inovatorių slėnis“, Preili savivaldybė (Latvija) ir VšĮ „Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas“.

Projektui skirtas Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 876 220,89 Eur.

Ši informacija yra parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už informacijos turinį atsako Zarasų rajono savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA