PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Rugsėjo 10 d. 11:36

Vygaudas Ušackas: apie buvimą Talibano savižudžių taikiniu ir kulką į langą

Klaipėda

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


51686

Diplomatas Vygaudas Ušackas atskleidė, su kokiais sunkumais jam teko susidurti dirbant pavojingiausiuose pasaulio taškuose ir kaip darbas Afganistane jam leido suprasti, kokia vertybė yra taika.

„Buvo tikrai pavojinga. Mačiau ir kulkų, ir sprogimų. Pats gavau kulką į langą. Ačiū Dievui, sužinojau tada, kad langas yra neperšaunamas“, – kalbėjo V. Ušackas.

Kitą kartą per susitikimą V. Ušackas buvo informuotas, kad jis – Talibano savižudžių taikinys. „Pora sykių buvau įspėtas, kad mirtininkai buvo susiruošę ir ieškojo mano automobilio, kad prie manęs privažiuos ir susisprogdins. Vieną kartą su britų parlamento nariu buvom pas afganų politiką ir gavom žinutę, kad turim kuo skubiau išvykti, nes mirtininkai artėja prie taško“.

Politikas prisimena, kad Afganistane buvo sunku ir dėl to, nes į šią šalį jis negalėjo pasiimti žmonos Loretos: „Mes pripratę prie sprogimų, bet kai būdavo koks nors incidentas, aš visuomet parašydavau trumpą žinutę, kad viskas tvarkoje, visi gyvi ir sveiki“.

Ambasadoriumi Vašingtone V. Ušackas dirbo ir 2001 metų rugsėjo 11-ąją. Diplomatas pasakos, kad tai buvo baisiausios valandos jo gyvenime.

„Atsiminsiu tai visą gyvenimą. Mes pusryčiavome su Amerikos žydų komitetu viešbutyje netoli Baltųjų rūmų. Ir priėjo prie manęs apsauginis ir sako, kad mes turime kuo greičiau evakuotis. Tada nesupratau, bet buvo pasakyta, kad gauta žvalgybinė informacija, jog lėktuvas rėžėsi į Pasaulio prekybos centrą Niujorke ir dar du lėktuvai skrenda link Vašingtono“, – pasakojo V. Ušackas.

Kaip tik tuo metu JAV viešėjo ir tuometinis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Ambasadorius su Prezidentu visą dieną buvo vežiojami iš vienos slėptuvės į kitą.

Visą interviu su ambasadoriumi Vygaudu Ušacku žiūrėkite šį pirmadienio vakarą laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.