REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 28 d. 19:04

VTEK nutarė surinkti informacijos apie J. Džiugelio ryšius su lošimų sektoriaus atstovais

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


293421

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nutarė surinkti informacijos ir pasiaiškinti apie Seimo nario Justo Džiugelio ryšius su azartinių lošimų verslo lobistu Mindaugu Ardišausku.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija šiandieną posėdyje susipažinusi su viešai paskelbta informacija dėl Seimo nario Justo Džiugelio nusprendė susirinkti dokumentus ir toliau spręs, ar reikalinga atlikti kažkokius papildomus veiksmus“, – Eltai teigė VTEK pirmininko pavaduotoja Virginija Aleksejūnė.

ELTA primena, kad klausimai dėl J. Džiugelio parlamentinių lėšų panaudojimo kilo paaiškėjus, kad konservatorius per trejus metus Seime ataskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų.

Akcijos „Skaidrinam“ surinktas duomenimis, už šias paslaugas J. Džiugeliui sąskaitas išrašė Mindaugas Ardišauskas, šiuo metu vadovaujantis Atsakingo lošimų verslo asociacijai.

Paaiškėjus šioms aplinkybėms ir J. Džiugelio bei M. Ardišausko ryšiams, suabejota, ar Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkas nesinaudojo pareigomis, jog į komiteto darbotvarkę įtrauktų lošimų rinkai palankias iniciatyvas.

J. Džiugelis ir M. Ardišauskas atmetė jiems metamus įtarimus. Visgi, pirmadienį naujienų portalui 15min.lt M. Ardišauskas pripažino, kad tuo metu, kai dirbo su Seimo nariu, jis konsultavo ir lošimų verslą.

Dalis konservatorių paragino J. Džiugelį trauktis iš SRDK pirmininko pareigų. Antradienį politikas pranešė, kad suspenduoja vadovavimą komitetui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA