REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Vasario 9 d. 08:54

VSD su istorikais sukūrė dokumentinį filmą apie žvalgybą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


71291

Valstybės saugumo departamentas (VSD) su kino profesionalų ir istorikų komanda sukūrė dokumentinį filmą „Šešėlių frontas“.

Jame pristatomos svarbiausios tarpukario Lietuvos žvalgybos pareigūnų operacijos, priešų pinklės sužlugdyti valstybę, mažai žinomi žvalgybos didvyriai ir nematyti archyviniai vaizdai, pranešė VSD.

Dokumentinėje kino juostoje atskleidžiami tarpukario valstybės žvalgybinio darbo užkulisiai.

„Filmas nuosekliai ir atsakingai kurtas ilgiau nei metus, o kūrybinei komandai talkino net penki istorikai, puikiai išmanantys Lietuvos žvalgybos istoriją“, – teigiama VSD pranešime.

Anot jo, „Šešėlių frontas“ įdomus ne tik tuo, kad į jį sudėta daug nematytų archyvinių fotografijos kadrų ir filmuotos medžiagos iš Lietuvos tarpukario laikotarpio, bet ir tuo, kad panaudota modernioji kino animacija.

Ją kūrė dailininkas Gediminas Skyrius, iliustravęs ne vieną knygą ir kūręs animacijas įvairiems audiovizualiniams produktams, žaidimams.

„Jungdami archyvinius dokumentus, gyvus istorikų pasakojimus ir iliustracijas sukūrėme unikalų kino produktą. Kūrybiniame procese ieškojome įvairių galimybių ir naudojome modernias technikas tam, kad filmas taptų artimas ir suprantamas daugeliui. Animacija šiam filmui suteikia ir gero dramatizmo prieskonio. Lietuvoje kol kas tai – pirmasis toks kino filmas, tiek iliustracijų, tiek istorinės temos atžvilgiu“, – sakė vienas filmo kūrėjų Martynas Mickėnas.

Oficiali filmo premjera įvyks antradienį, vasario 12-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA