REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 29 d. 20:40

VSD pavedė ministerijai atlikti tyrimą dėl ambasadorių pavardžių

Lietuva

ELTA nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


290458

Valstybės saugumo departamentas (VSD) įpareigojo Užsienio reikalų ministeriją (URM) atlikti tyrimą dėl paviešintų ambasadorių pavardžių, reaguodamas į konservatoriaus Mato Maldeikio kreipimąsi, praneša LNK televizija.

„Reaguodamas į Seimo nario Mato Maldeikio paklausimą dėl galimo valstybės ar tarnybos paslapties atskleidimo ir viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimus kandidatus į ambasadorius, kaip numato teisės aktai, Valstybės saugumo departamentas kreipėsi į paslapčių subjektą Užsienio reikalų ministeriją“, – komentare nurodo VSD.

Pirmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pranešė, jog jo vadovaujama ministerija vykdo tyrimą dėl paviešintų ambasadorių, dalyvavusių atrankose į diplomatines atstovybes, pavardžių. Kokia apimtimi vykdomas tyrimas, politikas tiksliai neįvardijo, tačiau nurodė, kad kalbama ir apie pavardes pasirodžiusias spaudoje, ir kai kurių politikų pasisakymus.

ELTA primena, kad antrą mėnesį Prezidentūrai ir URM ginčijantis dėl ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo, spaudoje kelissyk pasirodė informacija apie galimas kandidatūras į šį postą – įvardintos diplomatų Giedriaus Puodžiūno bei Laimono Tallat-Kelpšos pavardės.

Vėliau šalies vadovas Gitanas Nausėda interviu portalui tv3.lt pats nurodė porą diplomatų, kurie, pasak jo, dalyvavo atrankoje į diplomatinės atstovybės vadovus Varšuvoje – tai, anot G. prezidento, diplomatai Petras Zapolskas ir Kęstutis Kudzmanas.

Dėl šio prezidento sprendimo konservatorius Matas Maldeikis kreipėsi į VSD ir Paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją (PAKK), prašant įvertinti, ar šalies vadovas nepažeidė įstatymų ir neatskleidė valstybės paslapties.REDAKCIJA REKOMENDUOJA