REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 23 d. 14:03

VSD paaiškinimai dėl A. Stončaičio konservatoriaus neįtikino: S. Skvernelis sako, kad turėtų būti aišku ir ypač kvailiems

Lietuva

Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.

Benas Brunalas, Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


251994

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojo Bronislovo Matelio Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta išvada, kurioje teigiama, kad demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Stončaitis turėjo leidimą dirbti su įslaptinta informacija ir neprivalėjo tikrintis poligrafu, neįtikino. Anot B. Matelio, klausimų vis dar kyla, todėl ketinama toliau situaciją aiškintis. Politikas teigia ketinąs dar kartą siųsti klausimus VSD arba tiesiog pakviesti departamento vadovą į uždarą Komisijos posėdį.

Tačiau partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis tokiais užmojais stebisi. Pasak jo, atsakingos institucijos dėl A. Stončaičio atsakė taip, kad ir ypač kvailiems būtų aišku, jog viešojoje erdvėje surezonavusioje istorijoje būtų padėtas taškas.

Visgi pateikti VSD ir Policijos departamento atsakymai Seimo struktūroms neįtikino konservatorių frakcijos Seime nario B. Matelio.

„Dokumente parašyta, kad Vyriausybės kanceliarija kreipėsi ir prašė atnaujinti leidimą dirbti su slapta informacija ir tada VSD pradėjo visą tikrinimo procedūrą. Kreipėsi į visas teisėsaugos institucijas, gavo turbūt pikantiškos arba nelabai malonios Stončaičiui informacijos ir tada jie pasikvietė Stočaitį dėl pasiaiškinimų į VSD“, – Eltai komentavo B. Matelis.

Politikas atkreipia dėmesį, jei A. Stončaitis buvo pakviestas pateikti papildomus paaiškinimus, abejonių jo darbas turėjo būti sukėlęs. Be to, B. Matelis taip pat pažymi, kad VSD pateiktame aiškinime nurodoma, jog A. Stončaičiui nebuvo raštu siūlyta tikrintis poligrafu.

„Bet aš VSD klausiau, ar tuo metu, kai patikrinimas vyko, ar buvo VSD susitikusi su premjeru? Ar jie ką nors kalbėjo? Pavyzdžiui, premjeras galėjo pasakyti, kad leidimas yra ir neprašykite poligrafo. Bet į šį mano klausimą VSD neatsakė nė vieno žodžio. Ir tai mums liko neaišku“, – sakė politikas.

„Tai situacijos iki galo nepaaiškina. Tarsimės. Arba turėčiau pasiųsti papildomus klausimus ir prašyti, kad atsakytų į visus klausimus, arba reikėtų kviesti VSD vadovą į uždarą Komisijos posėdį, kad ateitų su tuo žmogumi, kuris vykdė apklausą“, – pažymėjo B. Matelis.

S. Skvernelis: paaiškinta taip, kad ir ypač kvailiems būtų aišku

Savo ruožtu partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis stebisi, kad po institucijų išaiškinimų konservatoriams vis dar kyla klausimų dėl A. Stončaičio atvejo. Pasak politiko, VSD ir policijos departamentas atsakė taip, kad ir ypač kvailiems būtų aišku, kad šioje istorijoje padėtas taškas.

„Kokių dar klausimų gali kilti jei VSD bei policija sudeda visus taškus. Aš net sakyčiau, kad jie net per daug parašė. Būtų užtekę vieno sakinio, kad viskas yra padaryta ir atlikta griežtai laikantis įstatymų. O dabar ir su paaiškinimais surašė. Kad ir ypatingai kvailiems būtų aišku. Bet, matyt, yra tokių veikėjų, kuriems kažko dar reikia, gal lūkesčiai nebuvo pateisinti“, – Eltai sakė S. Skvernelis.

Politikas svarstė, kodėl apskritai klausimas dėl A. Stončaičio pasitikrinimo poligrafu buvo kilęs.

„Akivaizdu, kad leidimai išduoti laikantis įstatymų ir tik klausimas, kas visą tą netiesos kampaniją organizavo. Man kyla neaiškumas vienintelis – kas už to stovi. Ar už to stovi aukščiausi konservatorių partijos žmonės? Ar tai tik vadinamųjų skalikų darbas. Gal kažkada atsakymus gausime“, – sakė politikas ir pažymėjo, kad situacija ji verčia nerimauti.

„Šiandien yra kreiptasi į Generalinę prokuratūrą dėl galimų neteisėtų politikų veiksmų bandant gauti ir neteisėtai disponuoti kriminalinės žvalgybos informacija ir ją neteisėtai atskleisti. Akivaizdu, kad bandoma įtraukti į politiką institucijas. Tai labai pavojingas demokratijai precedentas“, – apibendrino ekspremjeras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA