REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 2 d. 10:27

VSD kol kas nekomentuoja pasirodžiusios informacijos apie galimą „Havanos sindromą“ sukeliančio ginklo panaudojimą

Vilnius

ELTOS nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


296729

Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia šiuo metu neturintis komentarų apie spaudoje pasirodžiusią informaciją dėl „Havanos sindromą“ sukeliančio ginklo panaudojimo prieš Jungtinių Valstijų pareigūną.

„Šiuo metu komentarų dėl straipsnyje minimos informacijos neturime“, – Eltai raštu perduotame komentare teigė VSD Strateginės komunikacijos skyrius.

ELTA primena, kad pirmadienį publikuotame jungtiniame „The Insider“, „Der Spiegel“ ir laidos „60 Minutes“ tyrime atskleista, jog „Havanos sindromą“ sukeliančiu ginklu buvo užpultas Jungtinių Valstijų gynybos departamento pareigūnas. Tai, pasak publikacijos, įvyko praėjusių metų liepą Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu. Tyrime taip pat nurodoma, kad su „Havanos sindromas“ yra siejamas su Rusijos karinės žvalgybos padalinio 29155 naudojamais ginklais.

Pentagonas patvirtino šią informaciją – atstovė Sabrina Singh nurodė, kad per Aljanso lyderių susitikimą vienam gynybos departamento pareigūnui pasireiškė simptomai, panašūs į „Havanos sindromo“ simptomus.

„Havanos sindromu“ apibendrintai vadinami tokie simptomai, kaip galvos skausmas, klausos sutrikimai, svaigulys ir pykinimas – dėl jų skundėsi daug Kubos sostinėje Havanoje gyvenusių JAV diplomatų ir jų artimųjų. Apie panašus nusiskundimus pranešta ir iš kitų pasaulio vietų. Minėti asmenys nurodė, kad simptomai jiems prasidėjo po keisto triukšmo ar pajutus didelį spaudimą galvoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA