REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 1 d. 10:44

VSD: išimties tvarka pilietybę gavusieji nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


290705

Išimties tvarka Lietuvos pilietybę gavę asmenys nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, konstatavo Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Tokią išvadą žvalgyba pateikė Vidaus reikalų ministerijai (VRM), praėjusių metų pabaigoje paprašiusiai patikrinti 800 užsieniečių, turinčių ir Lietuvos pilietybę.

„VSD pagal savo kompetenciją atliko asmenų, įgijusių pilietybę išimties tvarka, vertinimą, ir atsakymą pateikė VRM. VSD išvadoje konstatuota, kad VRM sąraše nurodyti asmenys, įgiję Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka, nekelia grėsmės Lietuvos saugumo interesams“, – BNS ketvirtadienį nurodė departamentas.

Žvalgybai patikrinti išimties tvarka turinčiuosius Lietuvos pilietybę ministerija pavedė paaiškėjus informacijai, kad Lietuvos ir Rusijos pilietybes turinti balerina Ilzė Liepa smerkia Baltijos šalis už jų elgesį ir palaiko Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtą karą Ukrainoje.

Dėl jos pilietybės netekimo Pilietybės komisija apsispręsti turėtų vasario viduryje.

Sprendimą tuo metu žadama priimti ir dėl verslininko Jurijaus Kudimovo.

VSD anksčiau yra pasisakęs, kad verslininkas Lietuvos pilietybę įgijo nuslėpdamas informaciją apie savo biografiją: nurodė netikslią informaciją apie įstaigas, kuriose mokėsi, bei darbovietes, be to, nepateikė informacijos apie tai, kad buvo Sovietų Sąjungos KGB žvalgybos darbuotojas.

Pagal Pilietybės įstatymą, išimties tvarka įgytos Lietuvos pilietybės asmuo netenka, jeigu jis savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių, jų sąjungininkų saugumo interesams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA