REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Kovo 5 d. 11:54

VSD direktorius: negali būti nė kalbos apie spaudimą pranešėjui

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


120304

Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis neslepia, kad trečiadienio vakarą jo pavaduotojas Remigijus Bridikis kalbėjosi su pranešėju, VSD pareigūnu. D. Jauniškis taip pat pranešė, kad pats pranešėjas ketvirtadienį prisipažino juo esąs.

Anot D. Jauniškio, pranešėjas Imuniteto skyriui prisipažino dar iki pokalbio su R. Bridikiu. Pasak žvalgybos vadovo, asmuo iš karto gavo pranešėjo statusą.

„Ką tik gavau oficialią informaciją apie pareigūnui suteiktą pranešėjo statusą“, – sakė jis.

D. Jauniškis teigia, kad pranešėjas tapo politinių „batalijų įrankiu bei auka“.

„Apgailestauju, kad šis politinis procesas kompromituoja pranešėjo instituciją, institutą ir jo anonimiškumą. Nevertinu pranešėjo motyvų ar kitų aplinkybių. Svarbiausia yra tai, kad jis tapo politinių iniciatyvų įrankiu ir auka, ir tai mane labai liūdina“, – teigė jis.

D. Jauniškis teigė, kad pranešėjas norėjo gauti atostogų.

„Pranešėjas taip pat vakar parašė prašymą išeiti atostogų. Kol dar neaiškios teisinės aplinkybės, sprendimas dar atostogų nėra priimtas ir mes jį priimsime artimiausiu metu“, – sakė VSD direktorius.

D. Jauniškis neigia, kad pranešėjui trečiadienį buvo daromas spaudimas.

„Negali būti nė kalbos apie spaudimą ar tardymą“, – sakė jis.

D. Jauniškis taip pat patvirtino, kad R. Bridikio ir pranešėjo pokalbyje buvo užduotas klausimas, ar pranešėjas yra jis. To teirautis, anot VSD direktoriaus, nėra draudžiama, o pranešėjas gali ir neatsakyti.

„Buvo paklausta tiesiog ir viskas (...) Natūraliai paklausti turbūt nėra draudžiama, pranešėjo diskrecija yra atsakyti arba ne“ , – teigė jis.

ELTA primena, kad mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Vytautas Bakas ragina prezidentą nušalinti VSD direktorių D. Jauniškį ir jo pavaduotoją R. Bridikį.

Buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko teigimu, VSD vadovai turėtų būti nušalinti bent jau iki tol, kol išaiškės aplinkybės dėl ažiotažą sukėlusios informacijos, esą VSD galėjo rinkti informaciją apie kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandos asmenisir buvusį diplomatą Vygaudą Ušacką.

V. Bakas taip pat teigia, kad pranešėjas, suteikęs informaciją apie tai, kad prieš prezidento rinkimus neva jam buvo liepta rinkti informaciją apie G. Nausėdos ir V. Ušacko aplinką, buvo tardomas VSD.

„Pats pranešėjas buvo tardomas VSD pavaduotojo Bridikio kabinete apie tai, ar jis yra pranešėjas, kiek įstaigoje yra dar pranešėjų ir t. t. Manau, kad tai yra spaudimas savo pareigas atlikusiam pareigūnui, tikiuosi, kad generalinis prokuroras į tai sureaguos nedelsdamas“, – teigė V. Bakas.

VSD vadovybė griežtai atmeta viešai reiškiamus būgštavimus, esą žvalgyba rinko informaciją apie tuomečio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinkos žmones ir tuometį diplomatą V. Ušacką.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA