REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 25 d. 07:48

VSAT vadovas: Po galimos J. Prigožino mirties situacija pasienyje įprasta, bet įtempta

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


276263

Po galimos „Wagner“ samdinių grupės vadovo Jevgenijaus Prigožino mirties situacija Lietuvos pasienyje su Baltarusija išlieka įprasta, bet įtempta, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Situacija (prie valstybės sienos – BNS) yra stabili, tačiau labai įtempta“, – penktadienį LRT radijui sakė R. Liubajevas.

„Prie sienos mes kol kas ypatingo judėjimo nefiksuojame, taip pat nebuvo fiksuojamas netipinis aktyvumas ar tai būtų pasienio komiteto pareigūnų, ar kitų institucijų atstovų. Vyksta įprastinis patruliavimas iš Baltarusijos pusės“, – pridūrė jis.

Rusijos aviacijos agentūra „Rosaviacija“ trečiadienio vakarą pranešė, jog tą pačią dieną sudužusiame privačiame lėktuve, iš Maskvos skridusiame į Sankt Peterburgą, buvo „Wagner“ grupės vadas.

VSAT vadas teigė, kad kol kas būtų sunku prognozuoti „Wagner“ samdinių grupės veiksmus po galimos J. Prigožino mirties.

J. Prigožinui artimi socialinio tinklo „Telegram“ kanalai kiek anksčiau patvirtino jo žūtį, bet oficialaus pranešimo dar nebuvo paskelbta.

Dalis ekspertų ragina pasirodžiusią informaciją vertinti atsargiai ir pastebėjo, kad tokia informacija nėra laikytina „Wagner“ įkūrėjo mirties patvirtinimu.

Tuo metu Prancūzijos vyriausybė ketvirtadienį pareiškė, kad kyla pagrįstų abejonių dėl lėktuvo katastrofos aplinkybių.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė užuojautą dėl J. Prigožino mirties, pavadindamas įvykį tragedija.

„Wagner“ birželio pabaigoje Rusijoje sukėlė trumpai gyvavusį maištą po kurio skelbta, kad J. Prigožinas su dalimi savo kovotojų persikėlė į Baltarusiją.

Minskas tvirtina, kad „Wagner“ nariai apmoko baltarusių karius.

Lietuvos ir Lenkijos duomenimis, Baltarusijoje šiuo metu yra apie 4 tūkst. „Wagner“ samdinių, dalis jų – arti Lietuvos ir Lenkijos sienų. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas tvirtina, kad samdinių skaičius gali siekti ir iki 4,5 tūkstančio.REDAKCIJA REKOMENDUOJA