REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 10 d. 09:24

VSAT pareigūnai keliolikai neteisėtų migrantų užkirto kelią į Vakarų Europą

Kalvarija

lina.galkuviene@etaplius.ltŠaltinis: Valstybės sienos apsaugos tarnyba


297583

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du Latvijos piliečius, kurie, įtariama, už atlygį į Vakarų Europą neteisėtai gabeno keturiolika migrantų. Indijos ir Nepalo piliečiais prisistatę ir pristatyti užsieniečiai, pirminiais duomenimis, į Latviją pateko neteisėtai kirtę sieną iš Baltarusijos.

Sekmadienio ryte VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai, vykdę neteisėtos migracijos prevenciją bei kontrolę, patruliavo kelyje Radiškė–Mockai ties Cyrailės kaimu (Kalvarijos sav.). Čia jie patikrinti sustabdė lengvąjį automobilį latviškais valstybinio numerio ženklais. Dokumentus tikrinantiems pasieniečiams neužkliuvo prie automobilio vairo sėdėjusio Latvijos piliečio ir kartu vykusios jo tautietės pateikti dokumentai. Užtat jų dėmesį patraukė sunkiai tramdomas jauno vyro jaudulys. Kūno kalbą išmanantys pasieniečiai nusprendė patikrinti automobilį. Atidarę jo dureles, VSAT pareigūnai salone rado maišelį su aštuoniais mobiliojo ryšio telefonais.

Tuo metu, kai pasieniečiai tikrino šį automobilį, prie jų priartėjo Latvijoje registruotas mikroautobusas, tačiau jis staiga apsisuko ir nuvažiavo į šalimais esančią sodybą.

Ten, kur nusuko įtartinas mikroautobusas, buvo nusiųstas kitas Kalvarijos pasienio užkardos patrulių ekipažas.

Jie sustabdė ir patikrino mikroautobusą. Automobilio vairuotojas suglumo išvydęs netikėtai pasirodžiusius VSAT pareigūnus. Paaiškėjo, kad prie vairo sėdėjo taip pat Latvijos pilietis. Jis pasieniečiams prisipažino, kad netoliese, sodyboje, paliko keliolika užsieniečių.

Nuvykę į jo nurodytą vietą, VSAT pareigūnai rado keturiolika asmenų – dvylika Indijos ir du Nepalo piliečiais prisistačiusius asmenis be dokumentų.

Vėliau abiejų automobilių vairuotojai pasieniečiams prisipažino, kad už šių migrantų nugabenimą į Lenkiją jiems būtų sumokėta 6 000 eurų.

Vairuotojus ir migrantus pasieniečiai sulaikė.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog šie, dar tikslinamais duomenimis, Indijos ir Nepalo piliečiai į Latviją pateko neteisėtai kirtę sieną iš Baltarusijos. Pasinaudodami gabentojų paslaugomis, jie iš Latvijos per Lietuvą ir Lenkiją planavo pasiekti vieną iš Vakarų Europos valstybių.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų.

Apklausę liudytoja, VSAT pareigūnai lengvojo automobilio keleivę paleido.

Abiem vairuotojams, Latvijos piliečiams, pirmadienį buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams.

Neteisėti migrantai apgyvendinti viename iš Varėnos pasienio rinktinės padalinių. Artimiausiu metu, kaip įprasta tokiais atvejais, jie bus perduoti Latvijos pasienio pareigūnams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA