REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugpjūčio 31 d. 12:53

VRM: turto nusavinimas pritaikius sankcijas įmanomas tik pakeitus ES teisę

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


244491

Turto nusavinimui iš subjektų, kuriems taikomos sankcijos, būtini Europos Sąjungos (ES) teisės pakeitimai, teigia Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Pasak ministerijos, turto konfiskavimo svarba niekam nekelia abejonių, o šios temos aktualumas ypač padidėjo Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.

„Asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, turto konfiskavimo klausimą turime spręsti kartu su Europos Komisija ir kitomis ES valstybėmis narėmis – tokiu būdu užtikrinsime vieningą ir veiksmingą teisinį reguliavimą“, – pranešime trečiadienį cituojamas vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Pasak ministerijos, gegužės mėnesį ministrės Agnės Bilotaitės įsakymu sudaryta darbo grupė turėjo įvertinti teisines galimybes konfiskuoti subjektų, kuriems taikomos sankcijos, turimas lėšas ir kitą turtą.

Anot viceministro, darbo grupėje prieita išvados, kad atsižvelgus į Lietuvos europinius įsipareigojimus, vienašališkai priimti teisės aktus, kuriais numatomas turto nusavinimas iš subjektų, kuriems taikomos sankcijos, yra sunkiai įmanomas, tam reikalingi ES teisės aktų pakeitimai.

Šių metų gegužės mėnesį Europos Komisija (EK) pateikė teisėkūrinius pasiūlymus, jų tikslas užtikrinti, kad ES ribojamąsias priemones pažeidusių asmenų ir subjektų turtas galėtų būti veiksmingai randamas, įšaldomas, konfiskuojamas ir valdomas.

„EK pasiūlymas dėl direktyvos apsiriboja tik konfiskavimu baudžiamojo proceso kontekste. Būtina į šią problemą žvelgti plačiau, neapsiribojant tik ES sankcijų pažeidimo atvejais“, – teigė V. Dmitrijevas.

Pasak jo, Rusijos ir jos oligarchų turto įšaldymas ir konfiskavimas turėtų būti vertas atskiro EK teisėkūrinio pasiūlymo.

VRM teigimu, šiuo metu nė vienoje ES valstybėje narėje sankcionuojamų asmenų turtas nėra konfiskuojamas.

Tik Kanada yra priėmusi įstatymą, leidžiantį konfiskuoti šalies sankcijų sąraše esančių fizinių ir juridinių asmenų turtą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA