REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 12 d. 12:55

VRM su policija inicijuoja narkotikų prevencijos mokyklose projektą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


277750

Vidaus reikalų ministerija (VRM) telkia policijos, savivaldos ir mokyklų bendruomenių pajėgas narkotinių medžiagų plitimo šalies mokyklose prevencijai. Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, šiemet su narkotinių medžiagų disponavimu ir kontrabanda susijusių nusikalstamų veikų šalyje fiksuota bene penktadaliu daugiau nei pernai. Reaguojant į situaciją, ministerija inicijuoja bandomąjį prevencinį projektą, skirtą kovai su narkotinių medžiagų paplitimu ir vartojimu mokyklose, sako A. Bilotaitė.

„Iš viso šiemet jau yra užregistruota 2730 nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinių medžiagų disponavimu ir kontrabanda. Lyginant su pernai, augimas – 19 proc.“ – antradienį žurnalistams teigė A. Bilotaitė.

Todėl, siekiant mažinti narkotinių medžiagų paplitimą šalies mokyklose, ministerija inicijuoja prevencinį projektą, pažymi ministrė. Tiesa, kol kas dar tik keliose savivaldybėse.

„Inicijavome bandomąjį prevencinį projektą – susitarėme su Vilniaus miestu, Alytaus miestu ir Klaipėdos rajonu, kad spalio mėnesį startuos prevencinis projektas, kurio tikslas – sukurti ir patikrinti narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose mechanizmą. Tai detaliau pristatysime spalio mėnesį, kai jau bus pasirašytos sutartys su savivaldybėmis ir bus konkrečios mokyklos“, – teigė A. Bilotaitė.

Savo ruožtu vyriausiasis policijos komisaras Renatas Požėla pažymi, kad moksleiviai vis dažniau atsiduria nusikaltėlių taikiklyje ne tik kaip klientai, bet kaip potencialūs bendradarbiautojai.

„Deja, nusikalstamas pasaulis įtraukinėja nepilnamečius, jie yra verbuojami į „Telegram“ kanalus, uždaras grupes, kur gauna tam tikrus vaidmenis ir aktyviai įsitraukia į tą veiklą. Tai yra vaikų užimtumo, santykio su tėvais klausimas, ar tėvai visada žino, kuo užsiima jų atžalos. Jei jūsų vaikas staiga pradeda disponuoti iki tol nematytomis sumomis, tėvai neturėtų pasitenkinti paprastais pasiteisinimais“, – pažymėjo R. Požėla.

„Jei anksčiau periferijoje pagrindinė problema buvo apskritai tradicinių cigarečių rūkymas, šiandien į periferijas ateina tas didysis blogis ir mokyklos administracijai tas rūkymas – jie nebeužsimena, kad tai problema“, – teigė komisaras.

Anot jo, narkotinės medžiagos jau yra paplitusios visoje Lietuvoje.

„Labiausiai narkotinės priemonės paplitusios didžiosiose savivaldybėse, tačiau lygiai taip pat šitas blogis yra pasiekęs ir mažesnes savivaldybes, sunku būtų identifikuoti net pačią mažiausią, kur nebūtų oficialiai fiksuota bent vieno atvejo“, – teigė R. Požėla.

Pasak VRM, jauniems žmonėms skirtoje informacinėje prevencinėje priemonėje socialiniuose tinkluose bus rodomi vaizdo klipai su žinomais visuomenėje žmonėmis, raginančiais nevartoti narkotinių medžiagų.

Policijos duomenimis, praėjusiais metais registruota 150 nepilnamečių, įtariamų padarius nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda. Per 8 šių metų mėnesius registruoti 75 tokie atvejai.

VRM inicijuojamo Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomojo modelio įgyvendinimo projekto tikslas – sukurti ir patikrinti narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose mechanizmą ir taip didinti mokinių saugumą ugdymo įstaigose ir jų prieigose. Projektas būtų įgyvendinamas pasirinktose Vilniaus miesto, Alytaus miesto ir Klaipėdos rajono mokyklose. Anot VRM Planuojama, jog bandomasis projektas startuos spalį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA