REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugsėjo 14 d. 12:17

VRM: Į Lietuvą galės atvykti Rusijos diplomatai, disidentai, ES valstybių šeimų nariai

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: Etaplius.LT


245765

Nuo rugsėjo 19-osios į Lietuvą galės atvykti Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai bei Europos Sąjungos (ES) piliečių šeimų nariai.

Kaip BNS trečiadienį sakė vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas, jeigu Vyriausybė šiai tvarkai trečiadienį pritars, ji įsigalios nuo pirmadienio drauge su bendru Baltijos šalių ir Lenkijos ribojimu Rusijos piliečių atvykimui.

„Kiekvienam asmeniui, kuris atvyksta, vertinimas bus individualus ir bus vertinama pagal grėsmes, kurios numatytos šiai dienai Šengeno kodekse, – BNS sakė viceministras. – Ir bet kokiu atveju, jeigu asmuo kels grėsmę nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, viešajai politikai arba vidaus saugumui, taip pat visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams, tai tokie asmenys papildomai įvertinus ir nuodugniai išnagrinėjus visas aplinkybes galės būti neįleidžiami.“

„Valstybės sienos apsaugos tarnyba sureaguodama ir turėdama pagrindus, kurie numatyti Bendrijos vizų kodekse, galės naikinti asmens turimą vizą“, – sakė jis.

Vyriausybei teikiami kriterijai, suderinti su Baltijos šalių ir Lenkijos atsakingais pareigūnais numato, kad į Lietuvą bus įleidžiami Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys Rusijos piliečiai.

Taip pat rusai ir toliau galės per Lietuvą tranzitu vykti į ir iš Kaliningrado traukiniais.

Į Lietuvą galės atvykti Rusijos piliečiai, kurie yra Lietuvos ar kitų Šengeno zonos valstybių piliečių šeimos nariai.

Bus įleidžiami tarptautiniame krovinių vežime ir įgulose dirbantys Rusijos piliečiai.

„Taip pat labai turbūt svarbu paminėti – asmenys, kurie atvyksta į Lietuvos Respubliką dėl humanitarinių priežasčių ir tų asmenų šeimų nariai: disidentai, asmenys, kurie yra persekiojami, asmenys, kurie galės pasiprašyti prieglobsčio Lietuvoje dėl jų nurodytų priežasčių“, – sakė V. Dmitrijevas.

Į Lietuvą ir toliau galės atvykti diplomatiniai kurjeriai bei diplomatinių įstaigų darbuotojai, jų šeimos nariai.

Viceministras vylėsi, kad pavyks sutarti dėl platesnės paramos šiems ribojimams, nes tai duotų veiksmingesnį efektą.

Rusijos piliečių neįleidimas į Lietuvą nustatytas Seimo nutarime dėl nepaprastosios padėties įvedimo iki gruodžio 16 dienos vidurnakčio.

Lietuva, Latvija, Estija bei Lenkija sutarė Rusijos piliečių neįsileisti nuo rugsėjo 19 dienos. Valstybės sienos apsaugos tarnyba turės užtikrinti, kad per ES išorės sieną į Lietuvos teritoriją būtų įleidžiami tik Vyriausybės nustatytus kriterijus atitinkantys Rusijos piliečiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA