REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Liepos 26 d. 13:23

VRM dėl Lietuvos pilietybės atėmimo iš M. Drobiazko į komisiją žada kreiptis šią savaitę

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


273875

Vidaus reikalų ministerija (VRM) dar šią savaitę ketina kreiptis į Pilietybės reikalų komisiją, jog ši pateiktų savo rekomendaciją dėl pilietybės atėmimo iš ledo šokėjos Margaritos Drobiazko.

„Susirinkome visą informaciją iš visų institucijų, Migracijos departamentas turėtų mums oficialiai pateikti visų institucijų pateiktos medžiagos ir informacijos įvertinimą. (...) sekantis veiksmas bus kreipimasis į Pilietybės komisiją“, – trečiadienį sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Mes matome pagrindą, kad būtų svarstomas išimties tvarka suteiktos pilietybės atėmimo klausimas“, – pridūrė ji.

Ministrės teigimu, kreiptis planuojama „dar šią savaitę“.

Dėl pilietybės panaikinimo M. Drobiazko birželį į VRM kreipėsi grupė Seimo narių.

Jie prašė įvertinti pagrindus panaikinti Lietuvos pilietybę čiuožėjai pagal kovą įsigaliojusias įstatymo pataisas, leidžiančias atimti išimties tvarka įgytą pilietybę asmeniui, savo veiksmais keliančiam grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams ir taip žeminančiam šalies vardą.

Pagal galiojančią tvarką, VRM turėtų kreiptis į Pilietybės reikalų komisiją, kuri teiktų rekomendaciją prezidentui Gitanui Nausėdai, priimsiančiam galutinį sprendimą dėl pilietybės panaikinimo.

Savo ruožtu Valstybės saugumo departamentas LRT nurodė, jog „neturi sprendimų priėmėjams teiktinų žvalgybos duomenų dėl asmens keliamos grėsmes valstybės saugumui“.

Minima Pilietybės įstatymo pataisa ir buvo parengta reaguojant į pernai vasarą kilusį rezonansą dėl M. Drobiazko ir Povilo Vanago elgesio, kai jie rugpjūtį Sočyje, Rusijoje, dalyvavo šou programoje. Ją surengė Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka.

Nuostata dėl pilietybės panaikinimo galioja tik išimties tvarka Lietuvos pilietybę gavusiems asmenims, turintiems ir kitos valstybės pilietybę. Tokių šiuo metu per 800.

Po M. Drobiazko ir P. Vanago pasirodymo Sočyje prezidentas G. Nausėda iš jų atėmė Lietuvos valstybės apdovanojimus, anksčiau suteiktus už nuopelnus valstybei.

Rusijoje gimusiai ir gyvenančiai M. Drobiazko Lietuvos pilietybė buvo suteikta išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA