REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2021 m. Rugsėjo 27 d. 11:15

VRM akibrokštas su migracijos krize kovojantiems pasieniečiams – 4 kartus mažiau lėšų

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


189233

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija kreipėsi į Vyriausybę prašydama paaiškinti, kodėl 2022 metams pasieniečių vertinimams skirta net 4 kartus mažiau lėšų nei iki šiol – 250 tūkst. vietoj įprasto 1 mln. eurų. Vertinimų metu pareigūnams, jeigu jie dirbo labai gerai, keliamas atlyginimas. Tai, pasak LTPF, šiuo metu, kai VSAT pareigūnai gina Lietuvą nuo hibridinės Lukašenkos atakos sukeliant migracijos krizę, toks akibrokštas jau panašus į įžeidimą.

„Šiemet buvo įvertinta virš 1600 pareigūnų, pernai – virš 1200. Sumažinus vertinimams skiriamą finansavimą, labai gerai vertinti bus galima tik 200 pareigūnų. Tai jau yra labai ydingas sistemos laužymas, prievartinis gerai ir labai gerai dirbančių žmonių demotyvavimas. Kas pasisuko VRM vadovų galvose, labai sunku vertinti kitaip, kaip tik smūgį gerai sustyguotai sistemai“,- stebisi LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Pareigūnų darbo užmokesčio didinimas per vertinimus kol kas yra vienintelis būdas tai padaryti. Kitos galimybės vidaus tarnybos statutas darbdaviui nesuteikia. Taigi, pareigūno darbas turi būti įvertintas labai gerai, kad bent truputį padidėtų jo darbo užmokestis.

Vidaus reikalų ministerija informavo pareigūnų federaciją, kad Vyriausybei ir Finansų ministerijai pateiktas patikslintas papildomas lėšų poreikis 2022 metams. Tačiau pateikti ir gauti lėšas yra du skirtingi dalykai.

„Migrantų krizė prasidėjo ne vakar, valstybės sienos apsaugos pareigūnai dirbo suvaldant dvi ekstremalias situacijas, buvo atšaukti iš atostogų ir dabar stovi priešakinėse linijose. O VRM, panašu, rengėsi pataupyti pasieniečių sąskaita. Tai įžūlus pareigūnų bendruomenės demotyvavimas“, - sitauciją komentuoja L. Soščekienė, pridurdama, kad jau ilgą laiką pareigūnai dirba didelės psichologinės įtampos sąlygomis ir ženkliai padidėjusiu darbo krūviu, patiria nuolatinį stresą.

„Tarnybinės veiklos įvertinimas labai gerai yra ne tik pareigūno darbo įvertinimas, motyvacija ir toliau taip pat nepriekaištingai tarnauti Lietuvai, ginti šalį nuo neprognozuojamo kaimyno, bet ir realus darbo užmokesčio padidinimas neribotam laikui, padidėjęs šeimos biudžetas. O tai - didesnės galimybės sveikatinimuisi, vaikų išsilavinimui ir kokybiškam laisvalaikiui, geresnės skolinimosi galimybės, įtaka pensijos dydžiui ir t.t“,- vardija LTPF vadovė.

Pareigūnus ginanti organizacija tikisi, kad Vyriausybė racionaliai įvertins situaciją ir VRM atsisakys žalingų planų mažinti finansavimą.

 

 

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA