REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 29 d. 18:00

VRK užregistravo Darbo partiją prezidento rinkimų kampanijai: kelia A. Mazuronį

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


290454

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį registravo Darbo partiją politinės kampanijos dalyve gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. „Darbiečiai“ į prezidentus kelia partijos pirmininką Andrių Mazuronį.

Kaip skelbia VRK, A. Mazuronis yra devintasis užregistruotas pretendentas į kandidatus.

Rinkimų kodeksas numato, kad politinės kampanijos dalyviais registruotis privalo partijos, kurios planuoja kelti kandidatus į prezidentus. Taip pat – teisę būti kandidatais turintys fiziniai asmenys, ketinantys išsikelti savarankiškai ir kandidatuoti į valstybės vadovo poziciją.

Politinės kampanijos dalyvių registracija baigsis vasario 19 dieną.

Neužsiregistravusieji politinės kampanijos dalyviais rinkimuose dalyvauti negalės.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks šių metų gegužės 12 dieną.

Rinkimuose antros kadencijos sieks dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – buvusio krašto apsaugos viceministro ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūrą.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pasirinko kelti premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą.

Laisvės partija kelia buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, „Laisvė ir teisingumas“ – savo laikinojo pirmininko Artūro Paulausko kandidatūrą.

Kad sieks prezidento posto pranešė ir naujai susikūrusios partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas, parlamentaras Remigijus Žemaitaitis.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose pranešė ir advokatas Ignas Vėgėlė, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, medikas Eduardas Vaitkus, Zenonas Andrulėnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA