REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 4 d. 07:06

VRK svarstys, ar „Laisvės TV“ akcija „Viso, Visvaldai?“ buvo politinė reklama

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


288093

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį svarstys, ar visuomenininko Andriaus Tapino ir viešosios įstaigos „Laisvės TV“ per savivaldos rinkimus Kaune organizuota akcija „Viso, Visvaldai?“ buvo politinė reklama.

Darbo grupės parengtą išvadą, kuri vieną šios akcijos elementų – akcijos metu platintą leidinį – siūlo pripažinti paslėpta politine reklama ir Rinkimų kodekso pažeidimu, VRK pradėjo svarstyti praėjusią savaitę, tačiau klausimą atidėjo.

To prašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos, nes teigė, kad nespėjo įsigilinti į didelės apimties tyrimą. „Valstiečius“ ir konservatorius su dar keturiomis partijomis VRK darbo grupė irgi siūlo pripažinti pažeidus Rinkimų kodeksą, nes leidinys propagavo jų kandidatus.

Posėdyje dalyvavęs „Laisvės TV“ įkūrėjas A. Tapinas VRK narių atliktą tyrimą dėl galimo rinkimų pažeidimo vadino neprofesionaliu, subjektyviu, atliktu atmestinai ir nukreiptu prieš jo organizaciją.

Nuo gegužės tyrimą vykdžiusi VRK darbo grupė konstatavo, kad beveik 12 tūkst. eurų atsieiti galėjęs „Laisvės TV“ parengtas leidinys „Viso, Visvaldai?“ ne tik buvo nukreiptas prieš perrinkimo siekusį Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį, bet ir propagavo šešių partijų kandidatus į merus ir sąrašus.

Dėl to, pasak darbo grupės, 14 tūkst. tiražu išplatintas leidinys turi būti vertintinas kaip nepiniginė draudžiama juridinio asmens auka Laisvės, Lietuvos žaliųjų, Lietuvos socialdemokratų partijų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Liberalų sąjūdžio bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatams.

Išvadoje nurodoma, kad leidinyje paskelbta politinė reklama platinta minėtų partijų kandidatų į Kauno miesto merus Manto Bertulio, Ievos Budraitės, Dariaus Razmislevičiaus, Nijolės Putrienės, Vytauto Juozapaičio ir Aurelijaus Verygos interesais – šešių iš dalyvavusių rinkimuose.

A. Tapinas VRK posėdyje tvirtino, kad prieš savivaldos rinkimus, sausio 30 dieną, „Laisvės TV“ tuos pačius klausimus išsiuntė visiems kandidatams į Kauno merus, tačiau ne visų atsakymų sulaukta. Jo teigimu, paskelbti visi gauti atsakymai, jie nebuvo koreguoti.

Raštu pateiktuose atsakymuose VRK jis tvirtino, kad nei pats, nei „Laisvės TV“ reklaminės kampanijos prieš V. Matijošaitį nevykdė, tik rengė „diskusinį leidinį“, ir jokia politinė partija projekto nerėmė.

Tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai Lietuvoje vyko 2023 metų kovą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA