REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 27 d. 11:39

VRK sulaukė keleto piliečių laiškų dėl mišių metu palaikymą kandidatui I. Vėgėlei išreiškusio Išlaužo klebono

Prienai

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė Lyberytė, Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


287512

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sulaukė keleto piliečių skundų dėl Išlaužo parapijos klebono Viliaus Sikorsko, kuris Kūčių vakaro mišiose išreiškė palaikymą kandidatui į prezidentus Ignui Vėgėlei. Visgi, komisija nurodo, kad Rinkimų kodeksas nedraudžia užsiimti politine agitacija maldos namuose.

„Kalėdų dienomis Vyriausioji rinkimų komisija gavo keleto piliečių užklausas su nuorodomis į Kūčių vakarą vykusių Piemenėlių mišių įrašą Išlaužo parapijos bažnyčioje su klausimais, ar galima rinkimų agitacija dvasinių apeigų metu, tad ši situacija komisijai jau yra žinoma“, – komentare Eltai nurodė VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

„Rinkimų kodeksas nenumato draudimo skleisti rinkimų agitaciją maldos namuose. Tačiau politinės kampanijos dalyvius palaikantys dvasininkai prieš agituodami bažnyčioje turėtų įsivertinti, ar toks elgesys nesuerzins rinkėjų bei nesukels priešingos reakcijos“, – teigiama komentare.

Komisija ketina aptarti susiklosčiusią situaciją ir ketvirtadienį vyksiančiame VRK posėdyje.

ELTA primena, kad pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose imta dalintis Išlaužo bažnyčios Piemenėlių mišių vaizdo įrašu, kuriame parapijos klebonas Vilius Sikorskas reiškia paramą vienam iš kandidatų prezidento rinkimuose Ignui Vėgėlei.

„Trokštame, kad mūsų vadovo rinkimai būtų paremti mūsų visų atsakomybe, meile. Asmeniškai reiškiu didžiulę simpatiją advokatui Vėgėlei – tai yra mano malda. Kiekvienas palydėkite savo favoritą“, – mišių metu kalbėjo V. Sikorskas.

Tokie klebono pasisakymai sutikti nevienareikšmiškai – vaizdo įrašas „Facebook“ sulaukė ir kritikos, ir pagyrų.

Išlaužo parapijos klebonas Vilius Sikorskas, Kūčių vakaro mišiose įvardijęs advokatą Igną Vėgėlę favoritu prezidento rinkimuose, sako neturėjęs jokių agitacinių intencijų. Kritikos dėl tokių pasisakymų sulaukęs dvasininkas tikina, kad maldos metu I. Vėgėlės pavardė jam tiesiog išsprūdo.

„Tai buvo spontaniška malda – meldėmės už Lietuvos ateitį, už tuos, kurie ją valdo ir valdys. Kiekvienas turi savo favoritą. Man iš to nuoširdumo ir atvirumo žmogiškai išsprūdo pasakyti savo favoritą“, – Eltai trečiadienį teigė V. Sikorskas.

„Visiškai žmogiškai maldos metu išsprūsta mintis, tai – ne raštas, ne pamokslas. Neturiu ženklų, kad parapijoje būtų kažkaip bent vienas žmogus į tai sureagavęs, apart iš Vilniaus“, – pabrėžė Išlaužo klebonas.

Vyskupija agitacijos neįžvelgia, tačiau tikina: tokių dalykų reikėtų vengti

Nors bažnyčia nedraudžia raginti visuomenės būti politiškai aktyviai, Išlaužo parapiją kuruojančios Vilkaviškio vyskupijos kancleris Linas Baltrušaitis pažymi, kad nuo konkrečių politinių kandidatų pavardžių įvardinimo bažnyčios bendruomenės nariams derėtų susilaikyti. Todėl, pasak jo, vyskupas Rimantas Norvila ketina situaciją aptarti su pačiu V. Sikorsku.

„Vyskupas šituo klausimu su kunigu Viliumi tikrai pasikalbės, nes reikia vengti tokių dalykų“, – Eltai sakė L. Baltrušaitis.

„Bet, žinote, kunigai – kiekvienas yra atskiros asmenybės. Kiekvienas kunigas yra laisvas žmogus ir kol jis yra paskirtas į tam tikras pareigas, jis dirba taip, kaip jam atrodo“, – pridūrė vyskupijos kancleris, pažymėdamas, kad nors V. Sikorsko pasisakymas susilaukė kritikos viešai, skundų iš Išlaužo bendruomenės dėl kunigo žodžių vyskupija nesulaukė.

Jis taip pat akcentavo politinės agitacijos V. Sikorsko žodžiuose neįžvelgęs – pasak L. Baltrušaičio, akivaizdu, kad V. Sikorskas tiesiog pasidalino savo asmenine nuomone, o ne ragino bendruomenę balsuoti už įvardytą kandidatą.

„Kunigas Vilius tai sakė paprasčiausiai kaip maldoje, įpynęs, bet labai aiškiai pareiškė, kad tai yra jo nuomonė ir jo pasirinkimas ir ragina ne už jį balsuoti, bet išsirinkti kandidatą. Tai, vėlgi, iš vienos pusės, įvardinti vardus nėra labai tinkama, bet raginti būti politiškiems ir aktyviems, vėlgi, yra ir skatintinas dalykas, nes lietuviai – pakankamai politiškai neaktyvūs“, – teigė L. Baltrušaitis.

„Tai čia, iš vienos pusės, gražus dalykas, iš kitos – kadangi vardą ir pavardę įvardino, galgi netinkama bažnyčioje tai daryti“, – teigė Vilkaviškio vyskupijos kancleris.REDAKCIJA REKOMENDUOJA