REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Spalio 29 d. 08:06

VRK spręs, ar dar kartą perskaičiuoti Utenos rinkėjų balsus

Utena

Asociatyvi A. Rutkausko nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


152140

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį spręs, ar antrą kartą perskaičiuoti antrojo Seimo rinkimų turo balsus Utenos vienmandatėje apygardoje.

„Reaguodama į esamą situaciją ir siekdama išsklaidyti bet kokias abejones rinkimų rezultatais Utenos vienmandatėje apygardoje, siūlysiu, kad penktadienį Vilniuje būtų perskaičiuoti Utenos apygardos rinkimų rezultatai“, – BNS sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Ji teigė, kad perskaičiuoti uteniškių balsus bus siūloma Vilniaus rinkimų apygardų komisijų nariams.

„Perskaičiavimą atliktų ne VRK nariai, o Vilniuje esančių rinkimų komisijų nariai, dalyvaujant stebėtojams“, – sakė L. Matjošaitytė.

VRK gavo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prašymą dar kartą perskaičiuoti balsus šioje apygardoje, nes abejonių dėl skaidrumo kelia pirmasis balsų perskaičiavimas, vykęs Utenoje.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas BNS sakė, kad tuomet padaryta pažeidimų.

„Visų pirma, skundžiame netinkamą komisijos narių pareigų atlikimą, kai tinkamai nebuvo užsegti maišai su biuleteniais – nuotraukas, įrodymus turime“, – teigė jis.

Taip pat socialdemokratai pasigedo vieno išankstinio balsavimo voko. Anot J. Pankausko, skelbta, kad buvo pasiklydę septyni išankstinio balsavimo vokai, bet Uteną pasiekė tik šeši.

Socialdemokratams abejonių kelia ir Utenos apygardos komisijos pirmininkės Rolandos Gudynienės dalyvavimas, organizuojant balsų perskaičiavimą. Mat ji yra Utenoje rinkimus laimėjusio Seimo nario konservatoriaus Edmundo Pupinio padėjėja.

Per antrąjį Seimo rinkimų turą suskaičiavus balsus Utenos apygardoje paaiškėjo, kad socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių kandidatas E. Pupinis surinko po 7075 balsus.

Pirmadienį organizuotas balsų perskaičiavimas, tuomet už E. Pupinį rasti 7072 balsai, o už G. Palucką – 7070. Antradienį gavus pasiklydusius išankstinio balsavimo vokus iš kitų apygardų nustatyta, kad už E. Pupinį balsavo 7076, o už G. Palucką – 7071 apygardos rinkėjas.

Balsų perskaičiavimą organizavusi R. Gudynienė BNS sakė pati biuletenių neskaičiavusi, nusišalinusi. Procesą stebėjo šeši iš 13 VRK narių.

Galutinius Seimo rinkimų rezultatus planuojama tvirtinti šeštadienį.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA