REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Kovo 15 d. 12:30

VRK: socialdemokratai atgaus 104 tūkst. eurų dotacijos

Vilnius

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


75976

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), vykdydama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą, nutarė kreiptis į Finansų ministeriją, kad Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) būtų kaip įmanoma greičiau išmokėti 104 tūkst. eurų - dalį neskirtos dotacijos.

Teismas buvo nusprendęs, kad VRK sprendimas už pažeidimus Socialdemokratų partijai neskirti pusmečio piniginės dotacijos buvo per griežtas. Todėl LSDP turi atgauti 104 tūkst. eurų.

VRK posėdyje dalyvavęs Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas pageidavo, kad pinigus partijai VRK skirtų iš vidinių resursų, o ne prašytų jų iš Finansų ministerijos.

„Manome, kad teismo sprendimas turi būti vykdomas nedelsiant, tai yra po jo priėmimo, nes jokie nukėlinėjimo terminai nėra numatyti. Visi žinome, kad šiuo metu vyksta intensyvi rinkimų kampanija. Po šio teismo sprendimo atitinkamai ir partija planuoja savo rinkimų kampanijos detales, strategijas ir šią sumą tikimės gauti nedelsiant. Dėl to, kad, jeigu ji nebus pervedama, tuomet bus ribojama mūsų teisė vykdyti rinkimų kampaniją taip, kaip esame suplanavę po šio teismo sprendimo. Toks sprendimo projektas, koks yra parengtas šiandien, atrodo, kad VRK šiek tiek mėgina bėgti nuo jo, nes, kas būtų, jeigu Finansų ministerija atsakys, kad nėra teisinio pagrindo skirti lėšas. Todėl prašau pinigus skirti iš vidinių resursų“, - sakė J. Pankauskas.

Tačiau VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pabrėžė, kad vidinių resursų įstaiga neturi. Todėl buvo nuspręsta kreiptis į Finansų ministeriją, prašant pinigus partijai skirti kaip galima greičiau.

VRK pernai lapkritį LSDP pripažino pažeidus Politinių kampanijų finansavimo įstatymą, todėl nusprendė neskirti šiai partijai 504 tūkst. eurų dotacijos.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA