REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 4 d. 16:18

VRK: prezidentės pasisakyme apie premjerą agitacijos nėra

Tauragė

EPA-ELTA nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


78658

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasisakydama apie premjerą Saulių Skvernelį savivaldos rinkimų dieną, įstatymo nepažeidė, išvadoje rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Pasak Komisijos, prezidentė tiesiog išsakė savo nuomonę apie konkrečią jos į pareigas paskirtų pareigūnų veiklą.

„VRK nevertina Lietuvos Respublikos prezidentės išsakytos nuomonės apie ministro pirmininko S. Skvernelio veiklą pagrįstumo, tačiau pažymi, kad Konstitucijos ir įstatymų prezidentui suteikti įgaliojimai nedraudžia viešai vertinti ar reikšti kritiką bet kurio valstybės pareigūno, o ypač paskirto į pareigas paties prezidento, atžvilgiu. Todėl tokie pasisakymai negali būti laikomi naudojimusi tarnybine padėtimi“, - rašoma VRK atsakyme, skirtame parlamentarui Petrui Gražuliui.

Seimo narys P. Gražulis ir „valstiečiai“ kreipėsi į VRK, prašydamas įvertinti prezidentės D. Grybauskaitės pasisakymus apie premjerą Saulių Skvernelį.

Savivaldos rinkimų dieną prezidentė sukritikavo premjerą dėl jo pasisakymo apie Latviją bei anksčiau vykusio vizito į Izraelį. Pasak šalies vadovės, reikia didelių sugebėjimų, kad darytum tokią tarptautinę gėdą, kokią daro premjeras.

P. Gražulis taip pat piktinosi, kad, pasak jo, D. Grybauskaitė rinkimų dieną viešai pareiškė, kad vienas iš kandidatų į Vilniaus merus - galimai yra vagis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA