REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 30 d. 13:00

VRK: dalyvauti pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose Raseinių-Kėdainių apygardoje užsiregistravo 8 kandidatai

Raseiniai

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


271704

Penktadienį baigėsi kandidatų pareiškinių dokumentų priėmimas dalyvauti rugsėjo 3 d. pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose Raseinių-Kėdainių apygardoje, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Skelbiama, kad dalyvauti rinkimuose užsiregistravo ir dokumentus pateikė 8 kandidatai.

„Šią dieną, iki rinkimų dienos likus 65 dienoms, pareiškinius dokumentus pateikė 8 politinių partijų keliami kandidatai“, – penktadienį žinią išplatino VRK.

Komisijos duomenimis, birželio 30 d., penktadienį, pareiškinių dokumentų pateikimo procedūrą buvo užbaigę 8 būsimieji kandidatai – Sandra Barzdienė, Liberalų sąjūdis, Andrius Bautronis Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Edvinas Damidavičius, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Algirdas Gricius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Matas Skamarakas, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Meida Šabūnienė, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Antanas Tautkus iš Lietuvos regionų partijos ir Darbo partijos atstovas Darius Ulickas.

Pasak VRK, kitas etapas – kandidatų dokumentų patikrinimas. Galutinis registruotų kandidatų sąrašas VRK interneto svetainėje bus skelbiamas iki rinkimų likus ne mažiau kaip 30 dienų – ne vėliau kaip rugpjūčio 4 d.

ELTA primena, kad pirmalaikiai Seimo nario rinkimai Raseinių-Kėdainių apygardoje, Seimo nutarimu, vyks rugsėjo 3 d. Rugsėjo pabaigoje parlamentarų gretas gali papildyti naujas Seimo narys.

Pirmalaikiai Seimo nario rinkimai, kai nutrūksta Seimo nario, išrinkto vienmandatėje rinkimų apygardoje, įgaliojimai, turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius.

Rinkimų kodeksas numato, kad išrinktu Seimo nariu laikomas daugiausia rinkėjų balsų gavęs kandidatas, bet ne mažiau kaip 1/5 visų į tos apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Jeigu rinkimuose dalyvauja daugiau kaip du kandidatai ir Seimo narys neišrenkamas, po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas, kuriame dalyvauja du kandidatai, gavę daugiausia balsų. Per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, gavęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių.

Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardos rinkėjai neteko savo išrinkto Seimo nario Arvydo Nekrošiaus, kuris tapo Raseinių rajono meru.REDAKCIJA REKOMENDUOJA