REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 11 d. 10:49

A. Kandrotas VRK antrą kartą pateikė dokumentus dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


288800

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antrą kartą gavo aktyvaus įvairių protesto akcijų dalyvio Antano Kandroto dokumentus dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose.

Tai Eltai patvirtino VRK atstovė Indrė Ramanavičienė. Komisija sprendimą dėl A. Kandroto registravimo politinės kampanijos dalyviu priims artimiausiu metu.

A. Kandrotas tokį prašymą buvo pateikęs ir anksčiau. Visgi VRK prašymą registruoti jį prezidento rinkimų kampanijos dalyviu – atmetė.

A. Kandrotas-Celofanas anksčiau yra teistas už finansinius nusikaltimus. Paskutinį kartą asmuo jam nepalankų teismo sprendimą išgirdo šių metų lapkričio pabaigoje – Kauno apygardos teismas A. Kandrotą-Celofaną pripažino kaltu dėl sukčiavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisingo duomenų pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė. Šis teismo sprendimas dar nėra įsiteisėjęs.

A. Kandrotas-Celofanas yra kaltinamasis šiuo metu Vilniaus apylinkės teismo nagrinėjamoje 2021 m. riaušių prie Seimo byloje.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat be jau minėto A. Kandroto-Celofno yra žinomi 4 save išsikėlę kandidatai: advokatas Ignas Vėgėlė, gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas.

VRK atmetė A. Kandroto skundą dėl neregistravimo jo kandidatu prezidento rinkimuose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atmetė įvairių protesto akcijų dalyvio Antano Kandroto skundą dėl neregistravimo jo prezidento rinkimų kampanijos dalyviu.

Pats A. Kandrotas paprašė nuo balsavimo nusišalinti vieną iš VRK narių – Andrių Vaišnį, kuris anksčiau savo parengtoje išvadoje buvo pasiūlęs šio asmens neįregistruoti rinkimų kampanijos dalyviu. Jis taip pat kritikavo A. Vaišnį dėl to, kad nuotoliniu būdu posėdyje dalyvavęs VRK narys ekrano fone buvo užsidėjęs Ukrainos vėliavą.

„Jis turbūt atsimena, kad aš nuėmiau Ukrainos vėliavą nuo Kauno apylinkės teismo“, – posėdžio metu sakė A. Kandrotas.

Nors VRK šį prašymą atmetė, tačiau A. Vaišnys, kaip numatyta komisijos praktikoje, balsavime dėl A. Kandroto skundo nedalyvavo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA