REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 18 d. 10:28

VRK atmetė A. Kandroto prašymą registruoti jį kandidatu prezidento rinkimuose

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


286746

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atmetė kaltinamojo riaušių byloje Antano Kandroto prašymą registruoti jį prezidento rinkimų kampanijos dalyviu.

„A. Kandrotas nepateikė dokumento apie tai, kad jo vardu atidaryta banko sąskaita, kuri bus naudojama kaip rinkimų politinės kampanijos sąskaita“, – nurodo VRK.

Pasak komisijos, vietoje reikalaujamo dokumento, A. Kandrotas pateikė bendrąją mokėjimo paslaugų sutartį su „Paysera“, kuri turi Lietuvos banko sprendimu išduotą elektroninių pinigų įstaigos licenciją, tačiau jai nėra išduota Banko licencija.

A. Kandrotas yra jau trečiasis asmuo, kurį VRK atsisakė registruoti politinės kampanijos dalyviu artėjančiuose prezidento rinkimuose. Kitus du asmenis taip pat buvo atsisakyta registruoti dėl nepateiktų reikiamų dokumentų, pažymi komisija.

Rinkimų kodeksas numato, kad registruojantis savarankišku politinės kampanijos, kartu su kitais dokumentais, VRK turi būti pateiktas dokumentas, kuriuo patvirtinama, kad registruojamo asmens vardu yra atidaryta banko sąskaita, kuri bus naudojama kaip rinkimų politinės kampanijos sąskaita.

Šiuo konkrečiu atveju, toks dokumentas VRK nebuvo pateiktas, pabrėžia komisija.

Riaušių prie Seimo bylos kaltinamasis, anksčiau teistas, aktyvus įvairių protesto akcijų dalyvis A. Kandrotas, pravarde Celofanas, dokumentus dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose VRK pateikė praėjusią savaitę.

A. Kandrotas-Celofanas anksčiau yra teistas už finansinius nusikaltimus. Paskutinį kartą asmuo jam nepalankų teismo sprendimą išgirdo šių metų lapkričio pabaigoje – Kauno apygardos teismas A. Kandrotą-Celofaną pripažino kaltu dėl sukčiavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisingo duomenų pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė. Šis teismo sprendimas dar nėra įsiteisėjęs.

A. Kandrotas-Celofanas yra kaltinamasis šiuo metu Vilniaus apylinkės teismo nagrinėjamoje 2021 m. riaušių prie Seimo byloje.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat be jau minėto A. Kandroto-Celofno yra žinomi 4 save išsikėlę kandidatai: advokatas Ignas Vėgėlė, gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA