REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Spalio 24 d. 13:12

Vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?"

Šiauliai

L. Vytienės nuotr.

Loreta VytienėŠaltinis: Etaplius.lt


249437

Vokiečių kalba neatsiejama nuo Lietuvos švietimo, kultūros ir verslo. Pastaraisiais metais susidomėjimas ja itin auga. Norėdamos pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse, penkios Vokietijos institucijos Lietuvoje 2016 metais pakvietė visus, neabejingus vokiškai kultūrai, prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų ir spalio savaitę organizuoti su Vokietija ir jos kalba susijusius renginius.

Nuo tada Vokiečių kalbos savaitės renginiuose dalyvauja ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokiniai. Šiais metais tradiciškai dailės mokytoja Rasa Čepuliene ir vokiečių kalbos mokytoja Loreta Vytienė organizavo integruotas vokiečių kalbos ir dailės kūrybines dirbtuves 6-8 klasių moksleiviams, besimokantiems vokiečių kalbos. Mokiniai per dailės pamokas piešė profesijų simbolius arba profesijų atstovus, o per vokiečių kalbos pamokas kūrybiškai juos pristatė.

Progimnazijos erdvėse dailės mokytoja surengė darbelių parodą, išrinkti ir apdovanoti geriausių ir originaliausių darbų kūrėjai. 6, 7 klasių mokiniai lankėsi „Romuvos" gimnazijoje, kur žiūrėjo spektaklį vokiečių kalba „Romeo und Julia", po to dalyvavo susitikime – diskusijoje su jaunaisiais aktoriais, kurių didžioji dauguma – buvę mūsų progimnazijos mokiniai, o Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Aina Budvytytė pristatė gimnazistų sukurtą Vokietijos žemėlapį. Mokiniai taip pat žiūrėjo filmą „Kodėl verta mokytis vokiečių kalbos?", po to diskutavo, kur galės panaudoti savo vokiečių kalbos žinias. Aštuntokai kūrė profesijų koliažus ir kūrybingai juos pristatė. Vokiečių kalbos savaitės renginius vainikavo vokiškų dainų ir judesio popuri ilgųjų pertraukų metu kartu su muzikos mokytoja Simona Spranaityte. Aktyviausiai dainavę ir šokę mokiniai buvo apdovanoti saldžiais prizais.


Foto galerija:

v_3.jpg
v_6.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA