REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 21 d. 10:56

VMVT darbuotojai Vilniaus rajone išgelbėjo be vandens ir ėdesio paliktus du šunis

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


265041

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai šią savaitę Vilniaus rajone išgelbėjo du šunis, paliktus be vandens ir ėdesio, penktadienį pranešė tarnyba.

Šią savaitę VMVT Vilniaus departamentas gavo pranešimą apie galimai be priežiūros paliktus šunis viename Vilniaus rajono name bei įtarimą keliantį, iš namo sklindantį, nemalonų kvapą.

Anot tarnybos, patekti į namą pavyko tik pasitelkus priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Į pagalbą atskubėjo ir kaimynai, seniūnijos atstovai. Saugumo sumetimais buvo iškviesta ir greitoji medicininė pagalba.

„Name aptikome kraupų vaizdą: šunų išmatomis ir šlapimu nusėtos grindys, siaubingas dvokas, baisios, antisanitarinės sąlygos. Name žmonių nebuvo, tačiau be priežiūros viduje, galimai ilgiau nei savaitę buvo palikti du šunys“, – pasakojo Vilniaus departamento direktorė Vaida Barkovskienė.

Anot jos, augintiniai buvo sulysę, badaujantys, neturėjo galimybės gauti vandens ir pašaro.

„Nustatyta, kad gyvūnams skubiai reikalinga veterinarinė pagalba ir yra kilusi grėsmė jų sveikatai. Rūpestingų kaimynų dėka, gyvūnus pavyko išgelbėti laiku“, – sakė V. Barkovskienė.

Šunys laikinai globai perduoti į viešajai įstaigai „SOS gyvūnai“, kur jiems suteikta būtina veterinarinė pagalba. Pasak tarnybos, šiuo metu gyvūnų sveikatai pavojaus nebėra.

VMVT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais bei aiškinasi visas aplinkybes, kurias įvertinus šunų savininkui numatoma taikyti administracinio poveikio priemones.REDAKCIJA REKOMENDUOJA