REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 3 d. 10:31

VMI: deklaravusių pajamas laiku – 90 tūkstančių daugiau nei pernai

Lietuva

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


266093

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiemet iš maždaug 760 tūkst. pajamų deklaracijas privalančių pateikti gyventojų, laiku pareigą atliko apie 82 proc. Bendrai iki termino pabaigos metines pajamų deklaracijas pateikė 1,43 mln. gyventojų – tai apie 90 tūkst. daugiau nei pernai.

Kaip nurodoma VMI pranešime, didžioji dalis gyventojų neprivalėjo deklaruoti pajamų, bet tai padarė norėdami susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką.

Pajamų mokesčio permoką (322 mln. Eur) deklaravo beveik 950 tūkst. gyventojų, o 347 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną GPM sumą (345 mln. Eur).

„Šiuo metu, lyginant su ankstesniais metais, pajamų mokesčio permokos grąžintos jau rekordiškam gyventojų skaičiui – pernai tuo pat metu permokos buvo grąžintos 360 tūkst. gyventojų, o šiemet jas gavo jau net 613 tūkst. gyventojų. Visos GPM permokos laiku ir teisingai deklaravusiems pajamas bus pervestos iki liepos 31 d.“, – pasakoja VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Kaip ir kasmet, daliai gyventojų permokos susidarė pasinaudojus taikomomis GPM lengvatomis. Didžioji dalis gyventojų deklaravo grąžintiną sumą už gyvybės draudimo įmokas – 283 tūkst. gyventojų 46,8 mln. eurų, už studijas – beveik 36 tūkst. gyventojų 11 mln. eurų, už pensijų fondus – 45,7 tūkst. gyventojų 5,2 mln. eurų., nurodoma pranešime.

Savarankiškai deklaruoti pajamas gyventojai pradeda vis anksčiau

Šiemet kovo pradžioje VMI paskelbus apie į preliminarias deklaracijas sukeltus trečiųjų asmenų duomenis bei pasiruošimą pajamų deklaravimo startui, deklaracijas jau buvo pateikę daugiau nei 400 tūkst. gyventojų.

„Jau ne pirmus metus stebime tendenciją, kad gyventojai nelaukia deklaravimo starto paskelbimo, juolab - paskutinių teikimo dienų, patys jungiasi prie deklaravimo vedlio, pildo jį duomenimis ir teikia mokesčių administratoriui“, – teigia M. Endrijaitis, pažymėdamas, kad džiugu ir tai, kad vis daugiau gyventojų pajamas deklaruoja savarankiškai. Šiemet savarankiškai deklaracijas pateikusių kiek daugiau nei pernai – 1,26 mln.

VMI nurodo, kad 79 proc. pernai individualią veiklą vykdžiusių gyventojų (tiek su pažyma, tiek su verslo liudijimu) pateikė pajamų deklaracijas laiku, tačiau tai padaryti turėtų dar apie 60 tūkst. gyventojų (net jei pajamų pernai nebuvo gauta).

Gyventojo (šeimos) turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (viešojo sektoriaus darbuotojai, politikai ir kt. bei jų šeimos nariai) pateikė 85 proc. tai padaryti turėjusių asmenų. Šiuos duomenis pateikti VMI turėtų dar apie 15 tūkst. gyventojų.

Savarankiškai e. vedliu prašymus dalį sumokėto GPM skirti paramai pateikė 484 tūkst. gyventojų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA